Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Рідні полонених, зниклих безвісти та загиблих захисників України потребують постійної допомоги та підтримки, – Віталій Ільчишиин

Сьогодні представники Західного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, заступник голови обласної державної (військової) адміністрації Віталій Ільчишин, представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області Євгенія Мнишенко зустрілися із родинами полонених, зниклих безвісти та загиблих захисників України з Івано-Франківського, Надвірнянського та Калуського районів.

Захід відбувся за участю фахівців Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, обласної державної та районних (військових) адміністрацій, правоохоронних органів, військовослужбовців Збройних сил України та представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

Обговорювали питання щодо звільнення українських полонених, які захищали нашу країну від російської агресії, соціальні гарантії, передбачені законодавством України для родин загиблих, зниклих безвісти, порядок виплати допомог, механізм призначення пенсій, розшук зниклих безвісти, а також роботу у цьому напрямку МКЧХ.

Віталій Ільчишин висловив співчуття рідним і близьким, загиблих за Україну, полонених та зниклих безвісти Героїв: «Наші Воїни мужньо відстоюють територіальну цілісність держави, жертовно віддаючи свої життя чи свободу. В російському полоні перебувають тисячі наших військовослужбовців. І наше спільне завдання зробити усе задля повернення живих захисників і захисниць в їх родини. Ми завжди будемо пам’ятати, яку ціну платимо за незалежність нашої держави та готові зробити усе задля вирішення цих питань».

Андрій Панасюк розповів про роботу Західного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та закликав звертатися до фахівців центру: “Якщо близька вам людина потрапила у полон або зникла безвісти, звертайтесь по допомогу до Західного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, який знаходиться у м. Львів, вул. Коперника, 17. Телефони “гарячої” лінії: (0 800) 300-541, для дзвінків з-за кордону: +38 (032) 229-57-54 (лінія працює у робочі дні з 10.00 до 16.00)”.

Під час зустрічі багато родин розповіли про те, що втратили контакт зі своїми рідними, які воювали на війні. Ці люди зверталися до різних інстанцій задля того, щоби знайти своїх синів, доньок, чоловіків, батьків та матерів, які потрапили у полон або зникли безвісти. Іноді вони самотужки знаходять інформацію про своїх рідних та шукають якнайшвидшого шляху їх повернення. Ці питання дуже болючі та на них потрібно спільно знаходити відповіді, оскільки родини не мають залишатися сам на сам із цією бідою.

Мовилося й про заходи щодо повернення українських військовополонених та цивільних заручників. А також учасники зустрічі мали можливість обговорити проблемні питання, з якими вони, на жаль, стикаються. Важливо, що попри усі труднощі та біль, дружини, доньки, бабусі, сестри, брати, наречені не втрачають надії на повернення своїх захисників і захисниць, які є Героями України.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *