Рятувальники здійснюють регулярні тренування та тактико-спеціальні навчання, підвищуючи свою готовність до ліквідації різноманітних надзвичайних подій
Так, станом на 5 серпня, від початку року в Україні сталось 65 класифікованих надзвичайних ситуацій, з них 27 — техногенного характеру, 35 — природного і 3 — соціального. Аби мінімізувати кількість та наслідки таких ситуацій, фахівці ДСНС працюють над удосконаленням власних професійних навичок.
4 липня в Івано-Франківській області в аварійно-рятувальному загоні спеціального призначення гірські надзвичайними продемонстрували сучасне рятувальне обладнання, призначене для транспортування постраждалих осіб в умовах гірської місцевості, зокрема, тактико-технічні характеристики та функціональні можливості універсальних рятувальних носилок Kong Lecco 2.0, придбаних для спеціалізованої пошуково-рятувальної частини аварійно-рятувальногозагону спеціального призначення в рамках проекту «Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван до потреб високогірного рятувального навчального центру – PIMReC» У ДСНС України.
Того ж дня на Івано-Франківщині на базі аварійно-рятувального загону спеціального призначення відбулися практичні заняття ланок газодимозахисної служби – бійців чергових варт, котрі працюють у апаратах захисту органів дихання та зору у задимленому середовищі. Заняття були проведені в теплодимокамері централізованої бази газодимозахисної служби. В умовах, максимально наближених до реальних, – лабіринт димокамери був заповнений густим димом, – рятувальники мали змогу випробувати свої професійні здібності щодо роботи в непридатному для дихання середовищі, пошуку та евакуації потерпілих із небезпечної зони.
Такі заходи є надзвичайно важливими, адже дозволяють відпрацювати дії служб цивільного захисту при надзвичайних подіях. Подібні навчання проводяться надзвичайниками постійно для вдосконалення практичних дій, підвищення кваліфікації у проведенні рятувальних та інших невідкладних робіт та триватимуть надалі.
0 Коментарі