Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Робоча зустріч представників обласної Ради з питань внутрішньо переміщених осіб з представниками відповідних Рад територіальних громад Надвірнянського району.

Сьогодні  начальник Надвірнянської РВА Петро Хмельовський взяв участь у робочій зустрічі представників обласної Ради з питань внутрішньо переміщених осіб з представниками відповідних Рад територіальних громад Надвірнянського району.

Захід відбувся за участі голови Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Івано-Франківській ОВА Галини Кос та секретаря Ради, головного спеціаліста  відділу соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб департаменту соціальної політики облдержадміністрації Ірини Акименко.

На засіданні також були присутніми заступниця голови РДА Леся Свідрак, керівництво та відповідальні працівники за роботу з внутрішньо переміщеними особами управління соціального захисту населення райдержадміністрації, представники рад з питань ВПО територіальних громад району та благодійного фонду «Карітас-Надвірна».

За словами Галини Кос, соціальна адаптація внутрішньо переміщених людей – один з викликів, який постав у час війни.

На сьогодні Прикарпаття прийняло близько 150 тисяч людей з числа ВПО, зокрема Надвірнянщина майже 19 тисяч осіб. Їм доводиться проходити досить складний процес спершу адаптації на новому місці, а далі – інтеграції у громаді. Тому мають бути розроблені ефективні інструменти, як на державному, так і на місцевому рівнях. Також голова Ради ноголосила на важливості тісної співпраці координаційних Рад обласного і районного значення для вирішення проблемних питань безпосередньо на місці виникнення.

 

Леся Свідрак  розповіла про основні аспекти діяльності Ради з питань ВПО Надвірнянської райдержадміністрації.

 

Досвідом роботи з внутрішньо переміщеними особами поділились заступник голови Делятинської селищної ради Петро Якимець та керуючий справами Яремчанської міської ради Василь Озорович.

 

Важливі питання із забезпеченням житлом та надання гірського статусу ВПО підняв у своїй доповіді заступник голови Координаційної ради, начальник офісу соціальних послуг Надвірнянської міської ради Василь Василенко.

 

Також цікаву та змістовну  інформацію з працевлаштування ВПО презентували представники благодійної організації «Благодійний Фонд «Рокада» . Основною метою Фонду є не тільки надання засобів працевлаштування, а й наділити внутрішньо переміщених осіб необхідними ресурсами  для створення стабільного фінансового забезпечення.

 

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *