Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

«Розчищення трас повітряних ліній – підвищення надійності електропостачання»

Ліси, парки ті інші зелені насадження – це багатство України, збереження якого є одним із головних завдань Уряду країни та її мешканців. Водночас слід зауважити, що значна частина повітряних розподільних електромереж електропередавальних організацій проходить у лісовій зоні України, в парках та садах. Дерева і чагарники, які зростають у безпосередній близькості до проводів повітряних ліній, можуть стати причиною розповсюдження лісових пожеж від коротких замикань, до технологічних порушень у роботі електроенергетичних об’єктів, і, як наслідок, до знеструмлення населених пунктів або окремих осель. Задля недопущення цього проводиться розчищення трас і вирубка дерев у охоронних зонах повітряних ліній електропередавання (ПЛ). Проведення такої роботи має систематичний характер – взимку вона виконується на тих ділянках, де влітку розчищення ускладнене або неможливе, -на заболочених територіях, ділянках, що підтоплюються, земельних ділянках населення, що відведено під городи.
Слід зазначити, що розчищення трас ПЛ – один із найбільш ефективних заходів з профілактики технологічних порушень, пов’язаних із припиненням електропостачання, особливо напередодні найвідповідальнішого у роботі енергетиків осінньо-зимового періоду. Адже у цей час навантаження на електромережі досягає максимуму. Основною причиною технологічних порушень в роботі електрообладнання розподільних мереж є падіння дерев із лісового масиву на проводи та опори.
Ефективності проведення електропередавальними організаціями цієї роботи Держенергонагляд завжди приділяв особливу увагу. Аналіз достатності заходів із розчищення трас ПЛ завжди здійснюється Держенергонаглядом під час обстежень електропередавальних організацій.
За результатами обстежень, проведених інспекцією Держенергонагляду у Івано-Франківській області, встановлено, що структурними підрозділами ПАТ «Прикарпаттяобленерго» за десять місяців 2015 року було заплановано розчистити 1950 км ПЛ, а фактично розчищено 2900 тис. км ПЛ всіх класів напруги, що проходять у лісових масивах, лісопаркових зонах та зелених насадженнях населених пунктів. Слід  розуміти, що за кожним із цих кілометрів стоїть кропітка праця працівників електропередавальних організацій. Мета цієї роботи – підвищення надійності електропостачання підприємств, установ, населення Івано-Франківської області та населення.
Як показує практика, найбільша кількість відключень ПЛ відбувається через контакт проводів з гілками дерев, що знаходяться у безпосередній близькості від лінії. Збільшення оперативності й ефективності роботи з розчищення трас ПЛ в остаточному підсумку дозволить підвищити надійність роботи обладнання, попередити можливе виникнення технологічних порушень, а також забезпечити безперебійне електропостачання споживачів, за що вони будуть дуже вдячні енергетикам, особливо взимку.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *