Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Руслан Савчук розповів про темпи поширення COVID-19 та стан вакцинації в області

Головний державний санітарний лікар Івано-Франківської області Руслан Савчук розповів про темпи поширення COVID-19 та стан вакцинації в області. Про це йдеться на сторінці «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ» у соціальній мережі «Фейсбук».

«COVID-19 нікуди не зник. Люди досі хворіють та помирають від важкого перебігу хвороби. За останній місяць в Івано-Франківській області зафіксовано 2650 випадків захворювання на коронавірусну хворобу. З них госпіталізовано 764 людини. З початку року від COVID-19 в області померло 27 людей. Вакцинація – єдиний спосіб вберегти себе від важкого перебігу та смерті від COVID-19. Тому, закликаю всіх жителів області – зробити щеплення. Особливо важливо вакцинуватись людям, які мають хронічні захворювання та людям літнього віку. Їм загрожує важкий перебіг хвороби і навіть летальні наслідки», – наголосив під час брифінгу генеральний директор ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України» Руслан Савчук.

Щоб записатись на щеплення від COVID-19, потрібно знайти адресу та контакти найближчого центру або пункту вакцинації від COVID-19 за посиланням – https://vaccination.covid19.gov.ua/list. Або ж зконтактувати з сімейним лікарем чи зателефонувати в найближчу поліклініку.

Всі люди старші 18 років мають отримати первинний курс імунізації двома дозами вакцини від COVID-19. Діти від 12 років можуть щепитися від COVID-19 двома дозами вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Зокрема, в Україні можна щепити дітей віком 5-11 років вакциною Comirnaty (Pfizer). Для щеплення дітей використовують спеціальну вакцину Comirnaty від Pfizer-BioNTech, одна доза якої містить втричі менше активної речовини, ніж вакцина для людей 12+.

Інтервал введення між першою та другою дозою становить мінімум 21 день.

З собою потрібно мати свідоцтво про народження дитини та посвідчення особи одного із батьків або опікуна. Також для дітей віком 5-11 років обов’язковою є заповнена інформована згода батьків або опікунів – форма №063-2/о. Її нададуть в місці проведення вакцинації.

Щодо додаткової дози, то люди з рядом важких хвороб, у яких міг не сформуватися належний імунітет після двох доз антиковідної вакцини, можуть отримати додаткову дозу вакцини вже через 28-90 днів після другої. Якщо людина має серйозне захворювання або під час щеплення проходила лікування, яке могло вплинути на її імунну систему, їй слід порадитися зі своїм сімейним або профільним лікарем. У випадку, якщо лікар визначить, що потрібна додаткова доза антиковідної вакцини, він видасть направлення в довільній формі на щеплення третьою дозою. Важливо, що додаткову дозу можна зробити тією самою вакциною, якою ви робили перші дві, або будь-якою іншою вакциною проти COVID-19 за дозволеними в Україні схемами міксування.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *