Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Ринок праці і жінка

  

  

  Гендерні аспекти працевлаштування жінок представляють велику складність. І це зрозуміло, адже вони через складні соціальні функції й навантаження, зумовлені материнством, є менш конкурентоспроможними на ринку праці. Жінкам з дітьми найважче підшукати собі роботу. Сформувати впевненість незайнятих жінок у майбутньому; розширити межі традиційних гендерних стереотипів щодо працевлаштування; підвищити мотивацію до праці та впевненість в собі – з такою метою 06 грудня 2013 року був проведений гендерний семінар для жінок.
На даному заході висвітлювалась актуальність проблем жіночої праці та реальність сучасного життя. Про традиційні гендерні стереотипи, що обмежують свідомість щодо працевлаштуваннята становище жінкив суспільстві розповіла провідний спеціаліст відділу активної підтримки безробітних Уляна Півторанюк.
У ході семінару було обговорено причини виїзду жінок за кордон, особливості працевлаштування поза межами України.На основі прикладів з власного життєвого досвіду учасники семінару розповідали про переваги та недоліки роботи за кордоном, ділилися думками, обговорювали ситуації.
Жінкам були роздані опитувальники: «10переваг у прийнятті на роботу», де вониперераховували  переваги щодо працевлаштування з метою освідомлення своїх сильних сторін. надбання навичок впевненості.
Розглянуті особисті приклади спроб пошуку роботи внесли в семінар характер «живої» дискусії, адже безробітні змогли поспілкуватися, розповідаючи  історії жіночих доль, обговорили  прогресивні вчинки в трудовій діяльності.
    Проводячи такі заходи, можна з упевненістю твердити, що вони допомагають формувати у безробітних жінок адекватну самооцінку, впевненість у власних силах, бо на них відпрацьовуються навички самопрезентації та самопошуку, виконуються вправи, що підвищують самооцінку та впевненість у собі. Семінари, що проводяться в центрах зайнятості, допоможуть жінкам розв'язати питання зайнятості та сприятимуть профілак­тиці депресії, яка спостерігається в частини з них.
 
У.П.Півторанюк – провідний спеціаліст
відділу активної підтримки безробітних                                                              
Надвірнянського  районного центру зайнятості
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *