Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Шахраї виманюють грошові виплати від держави в сімей загиблих військовослужбовців!

Як шахраям це вдається:

Зловмисники телефонують членам родин загиблих військовослужбовців, представляючись працівниками оператора мобільного зв’язку, та переконують надати конфіденційну інформацію про фінансовий номер, прив’язаний до банківських рахунків. Під різними приводами шахраї можуть випитувати смс-коди від мобільних операторів, логін та пароль до онлайн-кабінету мобільного оператора тощо. Також просять жертву на деяких час вимкнути телефон.

Отримавши таку інформацію, вони замовляють послугу віддаленого перевипуску сім-карти, це відкриває їм доступ до онлайн-банкінгу, що дає їм змогу викрасти гроші з рахунків.

Також трапляються випадки, коли шахраї телефонують та переконують жертву, що не варто тримати гроші в банках України, а варто покласти гроші на рахунок фінансової установи за кордоном. Змушують жертву перерахувати гроші на відповідний рахунок, підконтрольний шахраям.

Як не потрапити до пастки шахраїв:

Не перераховуйте кошти відповідно до вказівок, наданих по телефону.
Не повідомляйте смс-коди від мобільних операторів.
Не розголошуйте особисту інформацію незнайомим особам.
Ніколи не вимикайте телефон за вказівкою невідомих осіб.
Захистіть свій фінансовий номер телефону – перейдіть на контрактну форму обслуговування з мобільним оператором або зареєструйте свій номер за паспортом.
Будьте обережні та захищайте свої фінанси й особисті дані.

Якщо ви постраждали від шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції за посиланням: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/ або повідомте про цю ситуацію за номером телефону: 0 800 505 170.

Більше інформації про правила платіжної безпеки – на сайті #ШахрайГудбай за посиланням: https://promo.bank.gov.ua/stopfraud/.

#ШахрайГудбай

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *