Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Що потрібно знати про ГРВІ

    З настанням холодної пори року створюються сприятливі умови для поширення збудників гострих респіраторних вірусних інфекцій, що призводить до зростання рівня захворюваності на ці інфекції, а також виникає загроза епідемії грипу.

    З настанням холодної пори року створюються сприятливі умови для поширення збудників гострих респіраторних вірусних інфекцій, що призводить до зростання рівня захворюваності на ці інфекції, а також виникає загроза епідемії грипу.
Рівень інфекційної захворюваності на ГРВІ за 2014р. зменшився на 27.8% і становить 65925.3 на 100 тис. населення проти 7495.6 за минулий рік. Захворюваність дітей віком до 17 років., становить 4431 (66.7%). В районі домінували наступні типи вірусу грипу: А(Н1N1), А(Н3N2) та вірус грипу В.
Протягом 2014 року в районі зареєстровано 6638 випадків ГРВІ та 13 випадків грипу (за 2013 року: ГРВІ-8487вип. та грип-15вип).
         Протягом епідсезону 2013-2014рр. прищеплено проти грипу 191 осіб, з них 24 дитини.   
         Джерелом зараження виступає хвора на ці інфекції людина: хворий виділяє збудників
       ГРВІу довкілля з краплинками слизу та слини при кашлі, чханні, розмові. Хворий,
      перебуваючи на роботі чи заняттях, за один день може заразити близько ста своїх колег.
       Зараження здорової   людини відбувається при вдиханні мікрочастинок слизу та слини
       виділених  хворим.
   Характерні клінічні ознаки ГРВІ:підвищення температури тіла, слабкість, загальне нездужання, біль голови, першіння чи біль у горлі, сухий кашель, нежить, утруднене дихання через ніс. Захворювання здебільшого починається гостро, з ознобу, відчуття жару, сильного болю голови, болю в очах. Турбує ломота в попереку, крижах, суглобах, м’язовий біль, порушується сон. Вже в перші години хвороби температура тіла сягає 39–40°С. Утруднюється дихання через ніс, обличчя стає одутлим, очі блистять. Загалом обличчя хворого на грип нагадує обличчя заплаканої дитини. На другу добу хвороби з’являється сухий кашель, починає турбувати біль за грудниною.
    Для запобігання захворюванню на грип та інші ГРВІ потрібно дотримуватися наступних порад. Врегулюйте режим праці та відпочинку, не допускайте надмірних фізичних та психологічних навантажень, виділяйте достатньо часу на сон. Здійснюйте прогулянки на свіжому повітрі. Виходячи на вулицю, вдягайтеся відповідно до погоди, уникайте переохолодження, протягів, промокання та переохолодження ніг. Обмежте відвідування заходів із великим скупченням людей (кінотеатри, дискотеки громадський транспорт тощо). Доцільно регулярно проводити вологе прибирання та провітрювання квартири. Також важливим аспектом у профілактиці гострих респіраторних інфекцій є врегульований режим та раціон харчування.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *