Що потрібно знати про мобілізацію
Представники Міністерства оборони запевняють, що до війська братимуть передусім фахівців військової справи. В армії нині потрібні навідники гармат, водії, танкісти, артилеристи, затребувані медичні спеціальності. Військовозобов'язаних, які не мають необхідних навиків, готуватимуть у спеціальних навчальних центрах.
«Спочатку буде підготовка. Вона триватиме щонайменше кілька тижнів, пояснювала у коментарях радник міністра оборони України Ганна Коваленко. − Лише після цього визначатимуться завдання для військовозобов'язаних».
Мобілізації підлягатимуть чоловіки віком до 60 років. При цьому ті, кому виповнилося від 50 до 60 років, можуть бути мобілізованими добровільно. На добровільних засадах відбуватиметься і мобілізація жінок віком від 25 до 60 років. Чоловіки до 25 років, які не проходили служби в армії, будуть призиватися виключно на контрактній основі. Звільненими від мобілізації за українським законодавством можуть бути громадяни, які мають трьох і більше дітей, працівники, закріплені за державними підприємствами, народні депутати, студенти та аспіранти денної форми навчання та ті, що мають на утриманні непрацездатних громадян.
Повідомленням про факт мобілізації є повістки, які можуть розносити за місцем проживання або роботи військовозобов'язаних. Призов громадян за мобілізацією через військкомати здійснюють представники виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. До розповсюдження повісток можуть залучатися також правоохоронці. Отримання повістки ще не означає обов'язковий призов до війська, наголошують у військкоматах. Адже виклики військовозобов'язаних проводяться в тому числі для уточнення місця проживання, рівня спеціальності, навичок, стану здоров'я, придатності до військової служби.
Якщо військовозобов'язаного мобілізували і відправили в зону проведення антитерористичної операції, за ним впродовж року зберігається місце роботи та середній заробіток. Не припиняється також державна реєстрація громадян, які до призову займалися підприємницькою діяльністю як фізичні особи.
А от за ухилення від мобілізації передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі терміном від 2 до 5 років.
0 Коментарі