Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Що потрібно знати про страховий стаж

Відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”  від 9 липня 2013 року №1058-IV, страховий стаж – період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, якщо сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
Відповідно до пункту 5 частини 1 ст.1 Закону України «Про збір  та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 8 липня 2010 року №2464-IV, мінімальний страховий внесок – сума єдиного внеску, що визначається розрахунково, як добуток мінімальної заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць.
Особі, якій заробітна плата нарахована в розмірі меншому, ніж мінімальна заробітна плата, з якої сплачено єдиний внесок, та здійснено доплату до мінімального єдиного внеску страхувальником, зазначений період враховується до страхового стажу як повний місяць. При цьому заробітна плата для обчислення пенсії зараховується в сумі, нарахованій особі.
Зареєструвавшись на Веб-порталі Пенсійного фонду України  застрахована особа отримує можливість перевірити свій страховий стаж та розмір заробітної плати для обчислення пенсії. Для здійснення реєстрації необхідно звернутися до Надвірнянського об’єднаного управління Пенсійного фонду Івано-Франківської області. При цьому необхідно мати при собі документ, що посвідчує особу.
 
 
 
Начальник відділу адміністрування,
супроводження інформаційних систем,
електронних реєстрів                                                                     Ольга Недоступ
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *