Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Щоб зміцнити свій імунітет, треба вести здоровий спосіб життя та робити профілактичні щеплення

З нагоди Всесвітнього дня імунітету, який відзначається щороку 1 березня, в обласній дитячій клінічній лікарні відбулася прес-конференція. Про те, що представляє собою імунітет, які є його види і яку роль відіграє в житті людини розповідали експерт департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з дитячої імунології Галина Бенько та експерт департаменту охорони здоров’я ОДА з епідеміології Євгенія Чурпіта.
«Імунітет присутній в кожної людини і для нашої життєдіяльності має велике значення, адже саме він захищає нас від більшості захворювань ще від народження, – говорить обласний дитячий імунолог. – У цей день вкотре говоримо про здоров’я дітей і різке зниження у дитячого населення імунітету. Тобто це ті діти, які мають вроджену недостатню кількість імунних клітин, що в подальшому дорослому віці переростає у серйозні захворювання, так звані вроджені імунодефіцити».

Галина Бенько говорить про складність даної патології і дороговартісне її лікування. За словами лікаря, ці дітки, в кого виявили недугу в ранньому віці, ростуть під наглядом медиків. Шлях до встановлення вродженого імунодефіциту є складний. Раніше дітки, яким ставили такий діагноз, помирали на ранньому етапі свого життя. На сьогодні, ця ситуація дещо покращилася – лікарі мають більше можливостей, щоб виявити хворобу та надати допомогу.

Імунолог вкотре наголошує на вакцинації і пояснює на ситуації з кором, що нема колективного імунітету через недотримання календаря профілактичних щеплень, невиконання призначень лікаря та нерозуміння вакцинації.

За словами експерта з епідеміології Євгенії Чурпіти, в Україні за час підвищення рівня захворюваності на кір, зареєстровано вже 53 тисячі випадків, з яких 30 людей померло. Серед померлих п’ятеро дітей. Станом на сьогоднішній день, від початку року захворіла 21 тисяча осіб.

«Івано-Франківська область дещо стабілізувалася і ми спостерігаємо незначне зниження рівня захворюваності. І це пов’язано з додатковими заходами щодо імунізації населення в організованих колективах. Зокрема, національна гвардія, вчителі, медики, працівники спецпідрозділів МВС, митна служба, тобто тих людей, які мають перший контакт з імовірно хворими на кір», – додала Євгенія Чурпіта.

Відсоток охоплення щеплення за минулий рік складає 70%. За поточний рік цей показник сягнув 7 тисяч осіб.

Щоб зміцнити свій імунітет та створити добру основу здоров’я медики радять вести здоровий спосіб життя, повноцінно харчуватися і в обов’язковому порядку робити профілактичні щеплення.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *