Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Щодо нововведень в оплаті за доставку газу

В січні всі споживачі газу України та Івано-Франківської області зокрема, отримали окремі рахунки: один за спожитий газ, другий – за послугу з його доставки, адже наприкінці грудня Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) схвалила зміни, які стосуються споживачів газу. Тож рішенням НКРЕКП у 2020 році з рахунків за газ вилучена плата за доставку газу.

До райдержадміністрації надійшло звернення громадсько-політичної ради Надвірнянщини щодо встановлення плати за транспортування газу до споживачів, зв’язку з цим керівництво району та міста зустрілось з громадськістю району.

Участь в зустрічі взяли заступник голови райдержадміністрації Ярослав Гундяк, заступник голови районної ради Ігор Писклинець, перший заступник голови міської ради Олег Йосипенко, помічник-консультант народного депутата Зіновія Андрійовича Богдан Нагорняк, керуючий Надвірнянським відділенням ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Лундяк, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та громадськість району.

Ігор Лундяк ознайомив присутніх із нововеденнями на ринку природного газу України та Івано-Франківської області, зокрема. Зазначив, що в державі завершено анбандлінг на газовому ринку. Тож продаж газу відділено від його доставки. Тому споживачі отримуватимуть два різні рахунки: один за газ як товар, – одній компанії, а за його доставку – іншій.

“Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта і залежить від використаного ним обсягу газу в минулому «газовому році». «Газовий рік» – це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня. Щомісячний платіж за доставку газу розраховується так: сума кубів газу, спожитого за «газовий рік», множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які сплачуються щомісячно впродовж року. Рахунок відображається в Особистому кабінеті на сайті 104.ua у цілодобовому доступі, також його можна одразу оплатити онлайн”, – проінформував Ігор Лундяк.

За результатами засідання вирішили подати звернення на розгляд сесії районної ради.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *