Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Схід та Захід разом: На Донеччині побували представники культурно-мистецьких закладів Прикарпаття

На запрошення Донецької цивільно-військової адміністрації делегація, яку очолював начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації Володимир Федорак, перебувала в Маріуполі.
Серед членів делегації були представники Музею мистецтв Прикарпаття, обласної філармонії імені Іри Маланюк, обласного навчально-методичного центру Прикарпаття. Загалом, під час перебування було проведено більше 10 заходів та зустрічей між представниками Івано-Франківщини та Донеччини.

У Маріуполі відкрито спільну виставку творчих робіт художників Донецької , Івано-Франківської, Львівської, Луганської та інших областей у рамках проекту «Схід і Захід разом»; проведено «круглі столи» щодо обміну досвідом між фахівцями у сфері культури за участю державних службовців, музейних та творчих представників, мистецтвознавців, представників місцевих навчальних вузів та творчих спілок.

Учасники делегації відвідали меморіал А.Куїнжі, де було підбито підсумки міжнародного конкурсу пейзажистів, в якому було представлено роботи більшості країн світу. Під час перебування відвідано 4 музеї, 2 бібліотеки, 2 клубні установи, культурно-мистецькі центри грецької культури в місті Сартани та селі Урзуф.

Від імені голови обласної державної адміністрації Андрія Бойчука прикарпатці передали підбірку художньої літератури, зокрема, повне зібрання творів Василя Стефаника для обласної наукової універсальної бібліотеки в місті Маріуполі, краєзнавчу та мистецьку літературу для музеїв та місцевого коледжу культури.

Крім того, у ході візиту напрацьовано ряд перспективних проектів між областями на найближчі 2-3 роки. Йшлося про обмін між обласними філармоніями, драматичними театрами, музейними та бібліотечними установами; реалізацію спільних проектів, популяризацію народного та декоративно-ужиткового мистецтва, підтримку фестивальних проектів. Напрацьовані пропозиції слугуватимуть добрій основі проведення спільних мистецьких проектів між Івано-Франківщиною та Донеччиною, і сприятимуть, як розвитку української національної культури, так і зміцненню нашої держави.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *