Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Схід селян у с. Чернику

10 квітня відбувся схід селян в селі Черник, Зеленської сільської ради. На засіданні обговорювалися такі питання:
      1.  Про поглиблення малих річок, які протікають на території с. Черник.
      2.  Про проведення ремонту доріг населеного пункту.
      3.  Про збір та утилізацію сміття.

10 квітня відбувся схід селян в селі Черник, Зеленської сільської ради. На засіданні обговорювалися такі питання:
      1.  Про поглиблення малих річок, які протікають на території с. Черник.
      2.  Про проведення ремонту доріг населеного пункту.
      3.  Про збір та утилізацію сміття.
      4.  Про перейменування участків населеного пункту на вулиці.
      5.  Про будівництво гідроелектростанції.
На сході були присутні Володимир Калічко – голова  районної державної адміністрації, Степан Іроденко – перший заступник голови РДА, керівники відділів та управлінь РДА, заступник начальника НГВУ «Надвірнанафтогаз» ВАТ «Укрнафта», Руслан Осташук – директор ДП «Надвірнянський лісгосп», Дмитро Гурмак – заступник начальника Надвірнянського РЕМу, керівництво компанії «Західні енергетичні транзити».
        Представники компанії «Західні енергетичні транзити» продемонстрували фільм про вже споруджені малі гідроелектростанції в Карпатах. В своїх виступах вони переконували, що спорудження ГЕС не несе екологічної загрози довкіллю. Крім того, це – нові робочі місця, сплата податків до місцевого бюджету, укріплення берегів, що призведе до зменшення руйнівних наслідків повені. Про те ці аргументи не переконали громаду, яка не підтримала ідею будівництва.
Друге питання викликало найбурхливіші обговорення. Селяни обурені тим, що важкий автотранспорт НГВУ «Надвірнанафтогаз» та держлісгоспу розбиває дорогу та завдає шкоди мостам. Голова РДА Володимир Калічко повідомив, що з травня почнеться ремонт дороги та звернувся до керівництва НГВУ та держлісгоспу щоб і вони надали допомогу. Представники усіх підприємств підтримали пропозицію та було вирішено узгодити дане питання на спільній нараді.
Також було вирішено, найближчим часом, надати допомогу громаді в обладнанні переходів і містків через річки.
Серед питань, які найбільше цікавили жителі с. Черник були: будівництво спортзалу в школі, ремонт клубу, відкриття аптеки.
З даних питань фахівці дали відповіді, а, крім того,  Володимир Калічко зауважив, що РДА звернулася до керівництва ВАТ «Укрнафта» з пропозицією включити в план фінансування соціальних об’єктів будівництва спортзалу та ремонт клубу.
В свою чергу голова РДА запропонував громаді активніше звертатися до влади та керівників підприємств з пропозиціями співпраці.
Для цього необхідно створити громадські ради з числа активних жителів села, які б озвучували перед владою потреби мешканців.
З питання прибирання та вивезення сміття громада підтримала пропозицію сільського голови Віталія Хопти про створення комунального господарства.
Також підтримано було пропозицію пронумерувати будинки, а перейменувати участки на вулиці поки не вирішили.
Загалом бесіда несла конструктивний характер, тому вирішено проводити такі зустрічі хоча б раз в квартал.  

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *