Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Скільки коштує трансплантація в Україні?


Перше і найголовніше, що потрібно знати про трансплантацію в Україні – вона БЕЗОПЛАТНА.

З 2024 лікування дорослих та дітей методом трансплантації органів покривається Програмою медичних гарантій. Це означає, що пацієнти та їхні родини можуть зосередитися на найголовнішому — здоров’ї та одужанні.

Раніше безоплатна трансплантація забезпечувалася в межах пілотного проєкту МОЗ. Завдяки цьому проєкту у 2021 році було здійснено 316 органних трансплантацій, у 2022 — 384, а у 2023 — 589. У 2024 ж році вже 261 людина отримала шанс на нове життя шляхом трансплантації.

Наразі за пакетом “Лікування дорослих та дітей методом трансплантації органів” НСЗУ Національна служба здоров’я України уклала договори з 36 медзакладами по всій країні. Це означає, що якісна допомога стає доступнішою для всіх, хто її потребує.

Скільки коштів і за які послуги, пов’язані з трансплантацією, НСЗУ сплачує медзакладам?

Пакет з трансплантації складається з трьох послуг:

  •  надання медичних послуг у дотрансплантаційному періоді,
  •  безпосередньо трансплантація,
  •  надання медичних послуг у посттрансплантаційному періоді.

Для кожної послуги визначені обсяг, умови закупівлі та тарифи – сума коштів, які отримує медзаклад від НСЗУ. Також НСЗУ сплачує 41 тис. грн за надання медичної послуги на дотрансплантаційному етапі, а тариф за трансплантацію залежить від органу, який пересаджується:

  • легені – понад 2,6 мільйона гривень;
  • серце – понад 2 мільйони гривень;
  • печінка – близько 1,4 мільйона гривень;
  • нирки – близько 800 тисяч гривень.

Тариф на посттрансплантаційний період також залежить від органу, який пересадили, і може коливатися в межах від 185 тисяч до 193 тисяч гривень.

Надання медичних послуг з посттрансплантаційного супроводу пацієнта триває з дати виписки пацієнта до 360 дня з моменту проведення операції.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *