Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Сьогоднішнє засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення присвятили цьогорічним підсумкам реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»

Під керівництвом заступниці голови обласної державної (військової) адміністрації Людмили Сірко відбулося засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при обласній державній (військовій) адміністрації, де йшлося про впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» на Івано-Франківщині.

У заході взяли участь регіональний координатор Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Лариса Підвербецька, представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області Євгенія Мнишенко, керівники, фахівці структурних підрозділів обласної державної (військової) адміністрації, а також районних державних (військових) адміністрацій та територіальних громад (онлайн).

Людмила Сірко зауважила, що після повномасштабного вторгнення агресора велика кількість людей кожного дня потребують психологічного захисту та ментальної допомоги. На Прикарпатті активно впроваджуються проєкти психологічної реабілітації, соціально-культурної та економічної адаптації внутрішньо переміщених людей, проводяться результативні акції, семінари, тренінгові заняття, цікаві змістовні арт-терапевтичні, психологічні заняття, тренінги, а також результативно працюють «кризові» центри, які організовують громадські та міжнародні організації.

Під час наради йшлося про результати реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» на Івано-Франківщині, презентували напрацювання впровадження цієї програми у 2023 році, а також учасники розповіли про впровадження цієї програми в галузі освіти і науки, зокрема про психологічну підтримку на всіх рівнях освіти, роботу психологів, соціальних педагогів, інклюзивно-ресурсних центрів та картування послуг з психологічної допомоги у закладах освіти області. Мовилося про навчання щодо підтримки ментального здоров’я населення в умовах сьогодення.

Наголошувалося на важливості надання працівниками освітньої системи, системи охорони здоров’я, соціального захисту населення якісних послуг із застосуванням навичок психологічної допомоги та першої емоційної підтримки.

Йшлося й про проведені заходи в соціальній, молодіжно-спортивних сферах в рамках реалізації програми «Ти як?», а також про важливості лікування, реабілітації та післяреабілітаційної допомоги військовослужбовцям, ветеранам війни, членам їх родин, посилення потужності щодо надання необхідної допомоги військовим та ветеранам на Івано-Франківщині.

Учасники наради розповіли про впровадження психосоціальних проєктів підтримки родин полеглих захисників і захисниць «Турбота про родину Героя», який реалізовується у напрямках: дозвілля, відпочинок та оздоровлення, а також внутрішньо переміщених людей, дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Під час зустрічі заслухали питання реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» та відповідні заходи проведені у Калуському, Коломийському, Івано-Франківському, Верховинському, Косівському, Недвірському районах, напрацьовували конкретні пропозиції щодо їх реалізації у наступному році.

За результатами засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при обласній державній (військовій) адміністрації Людмила Сірко доручила відповідальним фахівцям напрацювати конкретні пропозиції щодо подальших шляхів реалізації важливого проєкту «Ти як?» у 2024 році та напрацьовувати питання щодо впровадження спільних проєктів із міжнародними гуманітарними організаціями.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *