Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

СОЦІАЛЬНА ТА МЕДИЧНА ПІДТРИМКА ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ


В Надвірнянському районі виконуються завдання Президента України щодо покращення соціального та медичного захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни.


В Надвірнянському районі виконуються завдання Президента України щодо покращення соціального та медичного захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни.
Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації станом на 28.10.2013 року видано санаторно-курортних путівок 44 ветеранам війни, з них: інвалідам війни – 14, учасникам бойових дій – 9, учасникам війни – 19, членам сімей загиблих – 2.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2013 року  № 149 «Деякі питання виплати у 2013 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань», 3631 ветерану війни проведено виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 Травня на загальну суму 1074300 гривень, а саме: 
– інвалідам війни І групи – 40 особам;
– інвалідам війни ІІ групи – 35 особам;
– інвалідам війни ІІІ групи – 56 особам;
– учасникам бойових дій – 423 особам;
– членам сімей загиблих – 280 особам;
– учасникам війни  – 2797 особам.
На підтримку статутної діяльності ветеранських громадських організацій у 2013 році з районного бюджету виділено кошти на загальну суму 22,0 тис. грн.:
–         районна організація ветеранів України – 8,0 тис. грн.;
–         районна організація Всеукраїнського об’єднання ветеранів – 2,0 тис. грн.;
–         районне братство вояків ОУН-УПА та районна спілка політв’язнів та репресованих – 8,0 тис. грн.;
–         районна асоціація інвалідів війни і збройних сил – 1,0 тис. грн.;
–         районна організація ветеранів Афганістану – 3,0 тис. грн.
У грудні 2012 року було проведено безоплатний капітальний ремонт житлового приміщення інваліду війни ІІ групи на суму 6,5 тис. грн.

З нагоди відзначення Дня ветерана протягом вересня-жовтня поточного року органами місцевого самоврядування проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання 182 малозабезпечених громадян району з числа ветеранів війни, праці та визвольних змагань, військової служби, одиноких громадян похилого віку, інвалідів.
В результаті обстеження 35 громадянам виділено одноразову грошову допомогу на загальну суму 4650 грн., 12 громадянам надано допомогу у вигляді палива, 16 ветеранам війни і праці надано допомогу у зборі врожаю.
Ветерани війни безкоштовно відвідують музеї, масові заходи, які організовуються в клубних закладах району. В бібліотечних закладах району з нагоди відзначення святкових та пам’ятних дат розгортаються книжкові тематичні виставки, проводяться години спілкування з ветеранами, організовуються концерти.
        Також велику увагу обслуговуванню ветеранів війни приділяють і в Надвірнянській ЦРЛ. 29 жовтня робоча група райдержадміністрації на чолі з першим заступником голови райдержадміністрації Володимиром Калічком спільно з представниками ТРК «Надвірна» відвідала в лікарні палати для ветеранів війни та ознайомилися з перебуванням ветеранів в лікарні та їхнім обслуговуванням. Оглядаючи палати та спілкуючись з пацієнтами, Володимир Калічко відзначив: «Ми надаємо всебічну допомогу ветеранам, яка є в можливостях та компетенції райдержадміністрації. Своєю працею чи військовою доблестю ці люди заслужили на гідну забезпечену та спокійну старість. Ми з повагою схиляємо перед ними голови і стараємося забезпечити їх відповідний соціальний захист».

 Наказом по ЦРЛ визначено лікаря-терапевта, відповідального за диспансеризацію інвалідів та ветеранів війни, учасників бойових дій – Я. Лазаровича. Щорічно впродовж квітня-травня місяця проводяться поглиблені медичні огляди даної категорії населення району.
 В районі нараховується 121 особа, що мають статус інвалідів війни, 476 учасників бойових дій, 3106 учасників війни та 294 особи, що прирівнюються за пільгами.
За 9 міс. 2013р. проведено  поглиблений медичний огляд ветеранів війни з наступним їх відбором для оздоровлення, диспансеризації, амбулаторного, стаціонарного та санаторно-курортного лікування, а також виявлення осіб, які потребують медико-соціальної допомоги.

  Охоплено повним
медичним оглядом
Охоплено частковим  медичним оглядом
К-ть % К-ть %
Інваліди війни 103 85 12 9,9
Учасники бойових дій 401 84,2 49 10,2
Учасники війни 2580 83 327 10,5
Особи прирівняні за пільгами 238 81 40 13,6

За інвалідами, які за станом здоров’я не можуть самостійно відвідати лікувальний заклад закріплені медичні сестри відповідних дільниць для щомісячного патронажу.
В ЦРЛ функціонує 5 палат для лікування інвалідів війни, де розгорнуто 12 ліжок. Палати укомплектовано холодильниками, телевізорами, меблями.
За звітний період забезпечено стаціонарним лікуванням  457 осіб (витрати на харчування в стаціонарі складають 13,2 грн. на день), санаторно-курортним – 43 особи. Проведено зубопротезування   113 особам   на суму 55768 грн.
На диспансерному  спостереженні перебуває: інвалідів війни – 209, учасників бойових дій – 614, учасників Ввв – 3393, осіб, прирівняних за пільгами – 334.
                 На виконання у регіонах завдань Президента України щодо поліпшення соціального та медичного захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни в ЦРЛ проводились профілактичні огляди ветеранів та одиноких непрацездатних громадян.
                 З числа осіб запланованих на огляди, а це 3106 – учасників війни, 476 – учасників бойових дій, 121 – інвалід війни, 368 – репресованих та 1200 – одиноких, оглянуто практично 92 – 95 %.
                 За результатами проведеного огляду сформовано диспансерні групи хворих за основними нозологічними формами захворювань та визначена потреба в амбулаторному, стаціонарному та санаторно-курортному оздоровленні.
 
 
 
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *