Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Спільними зусиллями лікарів держави та громадськості маємо протистояти СНІДУ та туберкульзу

У середу відбулося засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції /СНІДУ за участю радника голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко, членів координаційної ради, голів РДА, представників громадських організацій, благодійних фондів.

Людмила Сірко наголосила на необхідності взяття на контроль підготовки нового положення координаційної ради у відповідності до вимог положення Національної Ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції /СНІДУ, а також зауважила,що завдяки злагодженій роботі фтизіатричної служби області, розвинутій співпраці із закладами загально-лікувальної мережі області різних рівнів за останнє десятиліття було досягнуто значне зниження захворюваності на туберкульоз з 68,2 в 2009 році до 42,4 в 2019 році на 100 тис. населення, або на 38 %. Однак це не означає, що епідемія туберкульозу подолана в області подолана. Лише спільними зусиллями лікарів, держави, громадськості можливо покращити роботу з протидії таким соціально небезпечним хворобам як СНІД і туберкульоз.

Також розглянуто усі заплановані питання порядку денного, заслухано виступи фахівця супроводу реформ та регіонального розвитку ЦГЗ МОЗ України Олени Яценко, звіт про стан надання протитуберкульозної допомоги населенню області за І півріччя 2021 року головного експерта ДОЗ ОДА з фтизіатрії Лесі Манів, звіт про надання допомоги хворим на ВІЛ /СНІД за 6 місяців 2021 року головного експерта ДОЗ ОДА з питань ВІЛ /СНІД Наталії Дьоміної, звіти про проведену роботу громадських організацій та благодійних фондів ,зокрема директора благодійного Фонду «Захід Шанс» Олександра Гриня, голови правління БО «100 відсотків життя Івано-Франківськ».

Так , представники громадських організацій зазначили, що рушійна сила громадського сектору на даний момент потребує підтримки з боку місцевої влади. Вони надали пропозиції щодо такої співпраці та запропонували департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації підготувати зміни до регіональної програми протидії туберкульозу.

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *