Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Сплачені внески – забезпечена старість

Управління Пенсійного фонду України в над|вмрнянському районн, турбуючись про соціальний захист населення та «чисте» сумління роботодавців, нагадує всім, хто використовує найману працю – Ви відповідаєте за долю людини, яка працює у вас.

Окреме звернення і до найманих працівників, які прагнуть мати соціальні гарантії та впевненість у завтрашньому дні – звертайте увагу на умови працевлаштування, нарахування та виплати заробітної плати.

Однак, щоб мати право на мінімальну пенсію необхідно, згідно чинного законодавства, заробити не менше 15 років страхового стажу. Нагадуємо, страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягала обов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісячно сплачувались страхові внески у сумі не менше мінімального страхового внеску. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня, з неї сплачені страхові внески (з 01.01.2011 – єдиний соціальний внесок), то такий місяць повністю зараховується до стажу і заробіток за нього враховується для розрахунку пенсії. При цьому, слід пам’ятати, що у такому випадку розраховувати можна буде виключно на мінімальну пенсію.

В наш не простий час чимало громадян живуть днем нинішнім, надаючи перевагу тимчасовим вигодам, чим сприяють розвитку такого негативного явища, як «тіньова зайнятість» (використання найманої праці без офіційного працевлаштування). У таких випадках роботодавець не перераховує внески на обов’язкове державне соціальне страхування за найманців. Як наслідок, такі періоди роботи не включаються до страхового стажу останніх і заробіток за них не враховується при розрахунку пенсії. Говорячи простою мовою, роботодавець «краде» у свого робітника майбутню пенсію – адже, як відомо, пенсії у «конвертах» не буває.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *