Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Сприяння розвитку закладів культури району

Протягом звітного періоду забезпечено збереження інфраструктури галузі, яка налічує 35 клубних закладів, 41 бібліотеку, 3 музеї, 5 шкіл естетичного виховання, в яких здобувають початкову спеціалізовану мистецьку освіту понад 930 дітей.
 
За звітний період заклади культури профінансовано:
– заробітна плата – 8,51 млн. грн.;
– нарахування на заробітну плату – 2,94 млн. грн.;
– енергоносії – 357,7 тис. грн.
 

Протягом звітного періоду забезпечено збереження інфраструктури галузі, яка налічує 35 клубних закладів, 41 бібліотеку, 3 музеї, 5 шкіл естетичного виховання, в яких здобувають початкову спеціалізовану мистецьку освіту понад 930 дітей.
 
За звітний період заклади культури профінансовано:
– заробітна плата – 8,51 млн. грн.;
– нарахування на заробітну плату – 2,94 млн. грн.;
– енергоносії – 357,7 тис. грн.
 
Протягом звітного періодукультурно-мистецькі заходи в районі були спрямовані на збереження духовних, історичних та національних традицій нашого народу.
 В районі урочисто відзначено: Різдвяні свята, День Соборності України, День пам´яті учасників боїв під Крутами, 100-річчя від дня народження провідника ОУН Ярослава Стецька, Великодні “Веснянки, Гаївки”, 26-річницю Чорнобильської трагедії. Спільно з “Союзом українок” організовано і проведено “Карпатський вернісаж” та “Стрітенські зустрічі”. Розколяду в місті Надвірна, смт. Делятин, інших населених пунктах району,
         Протягом звітного періоду2012 року проведено районні огляди-конкурси: вертепів і колядок місті Надвірна та смт. Делятин, читців – присвячений 198-й річниці з Дня народження Т. Шевченка та вокально-хорового жанру, присвяченого 70-річчю створення УПА, переможці якого взяли участь в обласних конкурсах.
21-23 січня народний аматорський колектив «Червона калина» з міста Енергодар (Запорізька обл.) взяв участь в концертних програмах, присвячених Дню Соборності України в смт. Делятин та м. Надвірна.
Народний ансамбль «Черлені Пацьорки» 14-15 січня взяв участь у ХІХ  Міжнародному фестивалі української коляди в Румунії (м. Сігет).
Учасники художньої самодіяльності району з Делятина, Надвірної та інших населених пунктів в січні  взяли участь в Єпархіальній розколяді в місті Коломиї.
Хоровий колектив «Феліціо» РБК взяв участь у ІІІ всеукраїнському фестивалі «Коляда на Майзлях» в м. Івано-Франківську.
Народні аматорські колективи району: хор «Феліціо» Надвірнянського РБК, фольклорний «Відлуння Карпат» (с. Пнів) взяли участь у Всеукраїнсь-кому ХІІІ Різдвяному фестивалі «Велика Коляда», що відбувався в місті Львові протягом січня.
Фольклорний колектив «Відлуння Карпат» (с. Пнів) брав участь в обласному фестивалі «Різдво в Карпатах» та представляв область на міжнародному туристичному симпозіумі в місті Яремче.
В місті Надвірна 12 лютого відбувся ІІ регіональний фестиваль коляд хорових колективів та вокальних ансамблів «На Рождество..» за участю колективів зі Львова, Надвірної, Делятина, Івано-Франківська та вокальної формації «Пікардійська терція».
В березні в РБК відбувся концерт пам’яті Героя України Володимира Івасюка.25 березня урочисто відзначено 60-річчя від дня народження Заслуженого артиста України Сергія Орла. Участь в урочистостях взяв начальник управління культури облдержадміністрації, Заслужений працівник культури України Володимир Федорак.
Оркестр народних інструментів РБК «Козакові струни» взяв участь у традиційному всеукраїнському фестивалі  в смт. Рожнятів. Учні та викладачі Надвірнянської ДМШ 29-30 березня були учасниками у всеукраїнському конкурсі духових та ударних інструментів «Концертино» в м. Калуш, в якому здобули п’ять нагород.
30 березня в РБК організовано урочисті проводи юнаків Надвірнянсь-кого району та Яремчанщини до лав ЗСУ.
31.03.2012 р. в с. Тисменичани відбулись урочистості з нагоди 20-річчя створення Тисменичанської дитячої музичної школи.
27.05.2012 р.  відбувся творчий звіт району.
26.05.2012 р.  відзначення 125-річчя  від  дня  народження  С. Ковпака (с. Заріччя, Парк слави);
31.05.2012 р. в РБК проведено Фестиваль творчості дітей з особливими потребами  “Ти – не один”.
01 червня 2012 року на майдані  Шевченка, традиційно до Дня  захисту дітей, проведено фестиваль танцю;
з 07 по 12 червня  2012 р.народний аматорський ансамбль танцю “ Горянка” РБК брав участь  у ХУ- виставці народних умільців  та мистецького  ремесла  прикордонної зони  в м.Пруднік (Польща);
з 15 по 17 червня 2012 р.  “ Горянка  ”  – учасник ХІІІ  Міжнародного дитячого фестивалю “ Сонце-радість-краса” в м.Несембр (Болгарія) – ІІ місце;
18.06.2012 р. в РБК відбувся “Ретро-вечір” за участю народного муніципаль-ного  естрадно-духового оркестру  РБК;
24.06.2012 р. участь  творчих колективів у районному святі з нагоди Дня молоді;
27.06.2012 р. відзначення Дня  Конституції України.
Протягом липня-вересня мистецькі колективи району взяли участь у цілому ряді Міжнародних та обласних фестивалів, на яких здобували призові місця, зокрема Гран-Прі на Міжнародному гуцульському фестивалі та інших конкурсах.
         У вересні в м. Надвірна проведено обласне свято повстанської та стрілецької пісні, присвячене 70-річниці створення УПА.
Бібліотечними закладами району проведено цілий ряд мистецьких заходів, організовано книжкові виставки зокрема щодо відзначення пам’ятних датвизначних українців та видатних людей нашого району. Екскурсійною діяльністю та обслуговуванням туристів займались працівники музейних установ району.
За даний період ЦБС району отримано 3471 книгу на суму понад 77 тис. грн. в т. ч. на 9 тис. грн. придбано літератури за рахунок спецкоштів.
Проведено два районні семінари: «Популяризація туристичного краєзнавства в бібліотеках ЦБС» на базі Цуцилівської філії та «Книга і читання у публічних бібліотеках: соціокультурний аспект» на базі Тисменичанської філії.
 Проведено творчі зустрічі з учасниками літстудії «Бистрінь»: С. Ткачук, Д. Сем’янів, В. Процюком, М. Стефурак, Д. Левкуном та іншими, Проведно ряд ювілейних вечорів та презентацій нововиданих книг: Р. Киселюка, Я. Ткачівського, Р. Флиса та інших.
В централізованій бібліотечній системі реалізовується проект, фінансований Посольством США в Україні «Туристично-краєзнавчий клуб в бібліотеці: відкриваємо нові горизонти».
Завершено роботи щодо влаштування внутрішніх туалетів в Делятинській дитячій музичній школі.Проведено ремонти в приміщеннях Тисменичанської ДМШ, завдяки чому школа отримала можливість використання додаткових п’ять навчальних класів.
Для потреб РБК придбано комплектуючі до музичної апаратури, та проведено поточний ремонт сантехвузлів та приміщень.  Для бібліотеки-філії с. Молодків придбано крісла. Для ЦБС та Тисменичанської ДМШ придбано меблі, крісла та стелажі.  
Проведено роботи по ремонту даху Ланчинської ДМШ за рахунок спец коштів.
Проведено ремонти системи опалення в Надвірнянській ДМШ, районній юнацькій бібліотеці та бібліотеці для дітей.
Проведено заміну віконних блоків у Ланчинських бібліотеках-філіях для дорослих та дітей, ремонт фасаду, заміну дверних блоків.
Завершено ремонт системи газопостачання в центральній районній бібліотеці, проведено монтаж сигналізації загазованості та влаштовано локальне газове опалення (влаштовано дахову паливну).
За спецкошти придбано матеріали для ремонту даху Надвірнянської ДХШ де  проводяться ремонти.
За рахунок спецкоштів пошито сценічні костюми для танцювальних та фольклорно-етнографівних колективів РБК.  
Перекрито дах Чорноославського с/клубу та закінчується ремонт підлоги.
Проведено поточні ремонти Бистрицького, Зеленського, Пасічнянського, Пнівського, Камінецького, Максимецького, Гвіздського, Молодківського, Тисменичанського, Переріслянського, Делятинського, Лоївського, Чорнопото-ківського, Чорноославського, Назавизівського, Зарічанського СБК.
Виготовлено буклет-фотоальбом  «Мистецька палітра Надвірнянщини», цілий ряд презентаційних матеріалів інвестиційних проектів туристичного спрямування для представлення можливостей району. Представники району взяли участь у семінарі в рамках Міжнародного проекту  щодо розвитку екологічного та інших видів туризму в м. Перечин (Закарпатська обл.). 27 лютого в місті Івано-Франківську відбулась розширена нарада з питань розвитку туристичного потенціалу регіону за участю делегації Надвірнянського району. Відділ культури і туризму РДА надав сприяння в організації змагань з зимових видів спорту «Зимові ігри» в с. Пасічна та екологічної акції по прибиранню від побутового сміття території Пнівського замку – пам’ятки архітектури національного значення. До Всесвітнього дня туризму район представлено на Міжнародній туристичній виставці в м. Івано-Франківську. 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *