Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Стартує фестиваль «Сторінками української книги»

За сприяння обласної державної адміністрації на відзначення Дня української писемності і мови в рамках виконання регіональної цільової програми підтримки книговидання уже 8 рік поспіль традиційно проходить фестиваль-презентація сучасної української книжкової продукції «Сторінками української книги».

Цьогоріч пандемія коронавірусу внесла корективи в його організацію, тому заходи проходитимуть в онлайн форматі.

Нагадаємо, що ідея проведення книжкового форуму виникла у 2014 році задля поширення інформації про новинки українського книговидання.

Усіх, хто любить українське слово, хто цікавиться новинками вітчизняного книговидання і творчістю прикарпатських письменників ми запрошуємо до перегляду заходів фестивалю на ресурсах наших обласних ЗМІ.

Тут будуть транслюватися презентації книг, надрукованих за кошти обласного бюджету Також ми розповідатимемо про книжкові новинки наших видавництв та літературний доробок прикарпатських авторів.

Додамо, що у цьому році 28 суспільно-значущих видань надруковано та закуплено за кошти обласного бюджету, загальним тиражем майже 9 тисяч примірників. Профінансовано твори світлої пам’яті лауреатів національної премії ім. Т Шевченка Степана Пушика і Василя Портяка. Вийшли друком книги цьогорічних ювілярів, Ярослава Ясіньського та Неоніли Стефурак, а також наших письменників Ольги Деркачової, Степана Процюка, Василя Нагірняка, Марії Дзюби, Юрія Винничука У рамках програми побачили світ твори класиків Михайла Ломацького, Леся Мартовича, відомих науковців Ольги Слоньовської, Степана Хороба, Миколи Лесюка, Володимира Качкана, Петра Сіреджука, Романа Горака.

Сегмент дитячої літератури представлений книгами авторства Василя Карп’юка, Василя Шкургана, Дари Корній, Михайла Буджака.

Також на виконання рішення сесії обласної ради «Про проголошення 2021 року в області Роком полковника Армії УНР, голови проводу ОУН Євгена Коновальця» придбано частину тиражу книги «Коновалець і його доба».

Всі ці друковані новинки надійдуть у бібліотеки нашого краю.

Отже, в рамках фестивалю «Сторінками української книги» пропонуємо до перегляду на ОТБ «Галичина» низку інтерв’ю з прикарпатськими письменниками, науковцями та книговидавцями.

У понеділок, 8 листопада, о 15:45 – дивіться інтерв’ю з Ольгою Слоньовською про щоденники Степана Пушика.

У вівторок, 9 листопада, о 15:25 – інтерв’ю з Ольгою Слоньовською про нове прочитання новелістики Василя Стефаника.

У середу, 10 листопада, о 15:30 – інтерв’ю зі Степаном Хоробом – про мову художніх творів Василя Стефаника.

У четвер, 11 листопада, о 15:30 – інтерв’ю зі співупорядниками великого зібрання творів Василя Стефаника Степаном Хоробом, Євгеном Бараном та Романом Піхманцем.

Слухайте в ефірі радіо «Західний полюс» у вівторок, 9 листопада, о 17:20 інтерв’ю з видавцем і письменником Василем Карп’юком та слідкуйте за нашими анонсами.

Читаймо українське, читаймо українською!

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *