Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Строки оформлення земельної ділянки можуть скоротитись у 10 разів

На розширеному засіданні робочої групи з вироблення єдиних підходів до розвитку адміністративних послуг в регіонах під головуванням віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка було надано протокольне доручення Мінагрополітиці, Держгеокадастру разом з Мінекономрозвитку вивчити кращий іноземний досвід та надати пропозиції щодо скорочення строків і процедур оформлення земельної ділянки.
Мова йде про можливість її безоплатної приватизації, передачі у користування або продажу із земель державної або комунальної власності. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Відповідно до доручення, планується ґрунтовно проаналізувати існуючу ситуацію та досвід інших країн і розробити низку змін для оптимізації послуги, зменшення бюрократичної та корупційної складової. За підрахунками експертів, після цього отримання послуги може скоротитися в цілому у 10 разів.

«Сьогодні, щоб оформити земельну ділянку, потрібно у прямому сенсі слова, пройти всі кола пекла. 54 документи, від 9 місяців до двох років проходження процедур. Це велике адміністративне навантаження на наших громадян і зайве затягування процедур, яке, окрім всього, стримує розвиток економіки та перешкоджає залученню нових інвестицій. Тому зараз спільно з профільними відомствами та експертами вивчається можливість оптимізації цієї послуги», — прокоментував Лев Парцхаладзе.

Відтак згідно з дорученням заплановано:

встановити вичерпний перелік документів, який необхідно подавати, та запровадити можливість отримати послугу на підставі єдиного звернення в онлайн-режимі;
скасувати 51 паперовий документ, запровадивши електронні сервіси;
надати можливість місцевим органам влади здійснювати держреєстрацію земельних ділянок;
скасувати необхідність отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та запровадити добровільне попереднє погодження її місця розташування;
удосконалити процедуру нормативної грошової оцінки земельної ділянки;
чітко обмежити строки підготовки та проведення процедур та інші важливі зміни.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *