Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Світлана Онищук: Питання профілактики ВІЛ/СНІДу та туберкульзу надактуальне на Прикарпатті

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом заступниця голови обласної державної адміністрації Світлана Онищук провела засідання регіональної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ. Його учасники найбільше уваги під час засідання ради приділили обговоренню заходів із профілактики зазначених захворювань та протидії їх поширенню, які проводяться в області.
Під час наради було обрано персональний склад членів координаційної ради, а також голову та заступників голови координаційної ради.

«Світ стикнувся із захворюваністю населення на COVID-19. Ситуація є складною не тільки стосовно цієї небезпечної хвороби, але й проблемних ситуацій із захворюваностями на туберкульоз, розповсюдження захворюваності на ВІЛ/СНІД. Ми акумулюємо зусилля органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, медиків, громадських організацій задля того, щоб допомогти подолати усім прикарпатцям ці виклики». – зазначила Світлана Онищук.

Виступаючи наголошували, що через посилення коронавірусної інфекції заклади, які займалися лікуванням та діагностикою ВІЛ/СНІДУ, здебільшого перепрофільовані на заклади, які надають допомогу при боротьбі з COVID-19.

Під час засідання підкреслювали на важливості діагностування виявлення захворюваності у населення туберкульозу, ВІЛ/СНІДу, зокрема, й проведенні профілактичних оглядів серед уразливих груп населення. У цьому контексті йшлося і про важливість розробки регіональних програм профілактики інфекційних хвороб, зокрема, захворюваності жителів області на туберкульоз, гепатити, ВІЛ/СНІД, що сприятиме покращенню лікування. Говорили також про збільшення тестування на ВІЛ/СНІД інфекцій, продовження замісної та підтримуючої терапії задля протидії наркоманії.

Обговорювали й інші питання: налагодження надання стаціонарної допомоги хворим з ВІЛ-інфекцією, проведення онлайн-навчань для фахівців закладів охорони здоров’я області щодо дотестового, післятестового консультування, вчасне направлення на діагностику ВІЛ-інфекції, використання лікарських засобів, які закуплені за кошти державного та глобального фондів, діагностику, лікування вірусних гепатитів.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *