Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Світлана Онищук взяла участь у засіданні Державної комісії ТЕБ і НЕС

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій затвердила План заходів центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводків у 2022 році. Зазначений документ був розглянутий та схвалений на засіданні Комісії 13 грудня. Додамо, що участь у засіданні у режимі онлайн взяла голова обласної державної адміністрації Світлана Онищук.

План розроблено для забезпечення готовності та оперативного реагування у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із пропуском льодоходу, повені та паводків.

Документ, зокрема, передбачає:

  • привести в готовність гідрометричні споруди, спецавтотранспорт, плавзасоби, засоби вимірювальної техніки та обладнання для здійснення спостережень;
  • створення оперативних штабів та оперативних (мобільних) груп для керівництва роботами з пропуску льодоходу, повені та паводків;
  • проведення комплексної перевірки стану мостів та підмостових русел автомобільних і залізничних мостів щодо їх спроможності до пропуску паводкових вод;
  • проведення обстеження та забезпечення підготовки підприємств видобувної галузі (шахт, кар’єрів тощо);
  • забезпечення регулярної санітарної очистки прибережних смуг водних об’єктів;
  • забезпечення розчистки кюветів, придорожніх каналів, дренажних систем та малих потоків і річок з метою недопущення затримання талих вод у місцях розташування населених пунктів;
  • посилення контролю за санітарно-епідеміологічною ситуацією на територіях підтоплених населених пунктів та після спаду води в них тощо.

На засіданні також розглянули питання щодо стану забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я людини питною водою.

Всього по Україні централізованим питним водопостачанням забезпечено 402 міста (99 %), 632 селища міського типу (91 %) та 7017 сільських населених пунктів (27%).

Як повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, Мінрегіон розробив проект Закону України «Про Загальнодержавну цільову соціальну програму «Питна вода України» на 2022- 2026 роки», який наразі очікує на розгляд у Парламенті. Програмою передбачається можливість фінансування пріоритетних проектів для забезпечення людей питною водою, в тому числі у сільській місцевості, а також проектів будівництва та реконструкції мереж централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Також Міністерством утворено робочу групу з опрацювання питань щодо наближення законодавства України у сфері питної води, питного водопостачання та водовідведення до стандартів Європейського Союзу.

Крім того, на засіданні схвалено План роботи Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на 2022 рік.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *