Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Третя зустріч представників Надвірнянської потенційної об’єднаної територіальної громади

   

   
30 серпня у Надвірнянській райдержадміністрації відбулася третя зустріч представників Надвірнянської потенційної об’єднаної територіальної громади. У засіданні взяли участь заступник голови райдержадміністрації Богдан Зеленчук, міський голова Зіновій Андрійович, начальник відділу організаційного забезпечення районної ради Андрій Крицький, представник Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області Тарас Олендій, Іван Маруняк регіональний координатор проекту «Формуван
ня стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації», Вадим Жигадло – програмний директор «Подільської агенції регіонального розвитку» , Ерік Браунстійн – експерт з розвитку громад Корпусу Миру США в Україні, а також представники органів місцевого самоврядування населених пунктів потенційної ОТГ з центром у м. Надвірна.
Слід зауважити, що семінару передувала інформаційно-консультативна зустріч із керівниками структурних підрозділів ОДА, представниками офісу реформ в області та територіальних громад з питань децентралізації під керівництвом заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Валерія Крецула та координатора Регіонального офісу реформ Руслана Панасюка за участю експерта Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Юрія Ганущака , яка відбулася 17 серпня цього року. У ній також взяли участь представники районної влади та потенційних ОТГ Надвірнянщини.
Зокрема, заступник голови райдержадміністрації Богдан Зеленчук на прикладі Печеніжинської ОТГ озвучив присутнім плюси і мінуси територіальних об’єднань. Серед позитивних факторів – значний розвиток соціальної інфраструктури. 
У свою чергу міський голова Зіновій Андрійович, як член обласної робочої групи, обгрунтував ряд чинників, які вплинуть на об’єднання громад та окреслив проблемні питання майбутньої ОТГ. «Попри все, на думку експерта Міністерства регіонального розвитку Юрія Ганущака, Надвірнянщина є взірцем територіального об’єднання з її п’ятьма потенційними ОТГ з центрами у Надвірній, Делятині, Ланчині, Тисменичанах та Зелена відповідно»– зазначив Зіновій Андрійович.
Також присутні вислухали думки сільських та селищних голів з приводу майбутніх реформ з децентралізації.
Інформаційно цікавим став виступ представника Корпусу Миру США в Україні
Еріка Браунстійна. Експерт з розвитку громад поділився позитивним досвідом американських колег щодо територіальних об’єднань.
Як підсумок, учасники зустрічі дійшли висновку, що перший етап децентралізації Надвірнянщина пройшла вдало.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *