Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Тріумф Прикарпатських спортсменів на Чемпіонаті Європи з Таеквон-До

23-26 квітня цього року у румунському місті Клуж-Напока проходив 37-й чемпіонат Європи з Таеквон-До серед дорослих і 28-й – серед юніорів.

У складі Національної збірної команди України успішно виступили вихованці заслужених тренерів України Олега Солов’я і Катерини Соловей та тренера-викладача Віталія Солов’я, які представляють Івано-Франківську ДЮСШ №1.

За підсумками чотирьох днів чемпіонату, Національна збірна команда України посіла третє загальнокомандне місце серед тридцяти країн учасниць та перше загальнокомандне місце серед юніорів.

«Жовто-блакитні» здобули сім золотих, чотири срібні та дев’ять бронзових нагород.

«Дякуємо нашим спортсменам за самовіддачу, за бажання боротись і перемагати! Ваші перемоги прославляють Україну! Ви – найсильніші! Ви – майбутнє України! Отже, маємо найкращій результат участі українських таеквондистів на європейській арені за останні 18 років. Високі досягнення європейського рівня стали логічним результатом вміло організованих тренувальних зборів та систематичної кропіткої праці тренерів і спортсменів», – прокоментував виступ збірної директор «Всеукраїнського союзу таеквондо» Валентин Зорба.

Артур Кузьмін, здобув перемогу в самій престижній ваговій категорії +85 кг. На шляху до “золота” чемпіонату Європи цей спортсмен переміг у представників Угорщини, Боснії та Герцоговини, Польщі та у фінальному поєдинку з рахунком 4-0 переміг представника Польщі. У командному спарингу юніорська збірна дівчат, до складу якої увійшли франківчанки Кіра Чекіс, Дарія Томенчук, та Лідія Приймак, здобули «золото», наші дівчата перемогли у збірних команд Румунії, Польщі та Нідерландів. Анна Сірокваша в розділі «формальні вправи ІІ дан” серед юніорок, перемогла чотири сутички і стала дворазовою чемпіонкою Європи.

Кіра Чекіс тріумфувала у п’яти поєдинках і стала дворазовою чемпіонкою Європи в спарингу. Франківка змагалась у дуже конкурентній категорії «формальні вправи І дан», де було 50 учасниць та здобула срібло, у фіналі поступилась норвежці 3-2.

Лідія Приймак перемогла у ваговій категорії – 65 кг. серед юніорок. У цій категорії виступила 21 учасниця, та попри це вона впевнено дійшла до фіналу і у фіналі з рахунком 4-0 перемогла спортсменку з Новервегії та здобула титул чемпіонки Європи.

Віцечемпіонки континенту А у командні спаринги серед юніорів, у складі франківчан Дениса Липовецького, Олексія Лиса, Артема Самбурова, Артема Гаєнка, стали віце-чемпіонами Європи. У цьому розділі наші хлопці перемогли у представників Шотландії, Іспанії, Румунії та у фіналі в рівній боротьбі поступились Польщі. Командна «Бронзові» – бронзова медаль в командному тесті сили (розбивання дощок) серед юніорок, до складу команди входили франківчанки, Лідія ПРИЙМАК, Дарія Томенчук і Кіра Чекіс.

За крок до нагород, у командному спарингу серед дорослих, до складу якої входили франківчани Артур Кузьмін, Михайло Заруба, перемогли у збірних команд Угорщини, Шотландії та у півфіналі поступилися збірній команді Ірландії, яка у фіналі впевнено перемогла поляків.

Важливі юніорські здобутки отримав Тимофій Матвійчук (вагова категорія 50 кг) та переміг у п’яти поєдинках і став чемпіоном Європи. Денис Липовецький виступав в одній з найконкурентніших вагових категорій (вагова категорія 62 кг.), в якій було 33 учасники, провів п’ять переможних поєдинків, а у фіналі впевнено переміг в чинного чемпіона світу, іспанця, та здобув титул чемпіона Європи.

У розділі командні формальні вправи, наші юніорки здобуло «срібло», у фінальній сутичці з рахунком 3:2 поступились норвежкам. До складу команди входять Кіра Чекіс, Лідія Приймак, Анна Сірокваша, Софія Соловей, Дарія Томенчук.

У традиційному спарингу серед юніорок, Кіра Чекіс та Анна Сірокваша перемогли у італійців, шотландців, але поступились болгарам та здобули бронзову нагороду в цьому розділі.

Важливо відмітити й особливі досягнення прикарпатців на цих змаганнях. Кіра Чекіс була визнана кращою спортсменкою серед юніорок, Михайло Заруба, Лідія Приймак та Дарія Томенчук виконали норматив Майстрів спорту України.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *