Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Триває другий раунд відбору громад на допомогу у створенні ЦНАПів

Отримати допомогу у створенні ЦНАПів від Програма «U-LEAD з Європою» можуть громади Івано-Франківщини. Як ОТГ правильно написати заявку та якими є критерії відбору розповідали в Івано-Франківському центрі розвитку місцевого самоврядування в рамках семінару «2 раунд відбору на отримання допомоги у створенні або модернізації ЦНАП: умови участі та правила відбору».
«Одним з основних критеріїв покращення якості послуг у громадах є наближення послуг до людей, а ЦНАПи і покликані у цьому допомогти, зменшивши бюрократичні процедури. Саме тому Програма «U-LEAD з Європою» надає такого значення їх створенню», – наголосив директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк.

З 4 липня розпочався другий раунд відбору громад на отримання допомоги у створенні та модернізації ЦНАП у громадах, який триватиме до 31 серпня 2018 року. Цього разу розширені можливості для подання заявок.

«У відборі можуть брати участь органи місцевого самоврядування з чисельністю населення від 5-ти до 50-ти тисяч осіб. Це можуть бути як вже створені ОТГ, так і громади, що є у перспективному плані та прийняли рішення про об’єднання. Окрім того, цього разу пільгові умови для громад, які розташовані на гірських територіях. Для них може бути зменшений поріг мінімальної кількості населення», – зазначив під час семінару регіональний спеціаліст Програми «U-LEAD з Європою» за напрямком покращення надання адміністративних послуг для населення Олег Білоус.

U-LEAD є однією з не багатьох програм, яка надає інституційну допомогу у створенні ЦНАП, тобто навчає персонал для належної роботи. Серед інших видів допомоги – забезпечення меблями, комп’ютерною технікою та програмним сервісом. Також це два види спеціальної допомоги – це мобільний ЦНАП на базі спеціалізованого автомобіля і система електронного керування чергою у ЦНАП.

Вже не перший рік Програма «U-LEAD з Європою» підтримує прикарпатські громади у створенні та модернізації центрів надання адміністративних послуг. Перший в області ЦНАП, створений за її підтримки, відкрили у Старобогородчанській ОТГ в грудні 2017 року. Сьогодні він прийняв уже понад 1000 відвідувачів.

Основними критеріями розвитку, каже Олег Білоус, є сталість розвитку ЦНАП і спроможність громади забезпечити його функціонування у майбутньому.

«В першому раунді цьогорічного відбору Івано-Франківська область подала найбільшу кількість заявок – 21. З них 15 заявок було відібрано на участь у програмі. Після попередніх візитів у відібрані громади наразі можемо говорити, що 10 громад вже розпочали співпрацю з U-LEAD і отримають допомогу за умовами програми», – наголосила радник з питань муніципальних послуг Івано-Франківського ЦРМС Марія Баран.

За її словами, до першого кварталу наступного року мають бути відремонтовані приміщення у відповідністю з потребами людей з інвалідністю, щоб забезпечити рівні можливості доступу до ЦНАПу для всіх. Далі програма розпочне надавати заявлені громадами види допомоги – меблі, комп’ютерна техніка, а також навчання фахівців із п’яти модулів.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *