Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

У 2021 році доходи від приватизації зростуть у 4 рази і сягнуть 12 мільярдів – Тимошенко

Цього року від приватизації об’єктів державної власності планується отримати 12 млрд гривень, що в чотири рази більше, ніж у минулому році.
Про це під час Форуму «Україна 30. Мала приватизація» повідомив заступник керівника Офісу Президента, координатор програми Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво» Кирило Тимошенко.

За його словами, доходи від приватизації в минулі роки росли несуттєво, а збиткова для бюджету держвласність або простоювала, або залишалася джерелом корупційних доходів.

«У 2018 році зростання надходжень від приватизації було 1,2%, в 2019-му – 3,1%. 2020-й рік – 350 відсотків. Але ми на цьому не зупиняємося взагалі. Тому що плани надходжень до бюджету від приватизації у 2021 році – збільшити доходи ще в чотири рази, до 12 мільярдів гривень», – повідомив подробиці Тимошенко.

Він також зробив акцент на тому, що, кажучи про приватизацію, слід розмежовувати велику і малу приватизацію, загалом йдеться про продаж дуже різних об’єктів.

«Це можуть бути готелі, будівлі, недобудови, навіть в’язниці. Саме такі об’єкти були багато років або корупційною годівницею, або взагалі не використовувалися державою. Навіщо державі такі об’єкти? Саме тому вони йдуть на приватизацію», – сказав заступник голови ОП.

Варто також враховувати ще один важливий аспект приватизації. Крім того, що держава заробляє на продажу самого об’єкта, який роками або десятиліттями був баластом для бюджету, після продажу інвестор робить цей об’єкт прибутковим.

«Приватизація – це саме заробіток для держави кожного дняз податків і інших доходів, які йдуть потім до державного бюджету», – пояснив Тимошенко.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *