Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

У цьому році ЦНАПи уже надали понад 8 млн послуг

В Україні створено 796 нових центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів). За перші півроку вони надали понад 8 млн 300 тис послуг. У 2019-му запрацювало 18 нових ЦНАПів. Про це на своїй сторінці у FB повідомив віцепрем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
«В об’єднаних тергромадах працює 168 нових центрів надання адміністративних послуг, у тому числі 37 – у містах обласного значення. ЦНАП — реальне забезпечення прозорості, відкритості та зрозумілості дій влади у сфері надання адміністративних послуг. Крім того, це додаткові кошти, якими наповнюються місцеві бюджети», — наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, наразі є центри, у яких надається найбільший перелік послуг – до 500. Найпотужніші ЦНАПи у Києві, Харкові і Вінниці, які щодня можуть надавати від 3,7 тис до 5,8 тис послуг, у тому числі через територіальні підрозділи.

Геннадій Зубко також нагадав, що наразі за підтримки естонського проекту EGOV4UKRAINE у ЦНАПах впроваджується сучасна інформаційна система «Вулик». Систему до кінця 2020 року запровадять у понад 400 ЦНАПах по всій Україні. «Вулик» відрізняється від аналогів доступом до публічних реєстрів та обміну даних в онлайн-режимі через систему «Трембіта». Це дозволить прискорити процес надання адміністративних послуг для громадян та юридичних осіб у 10 разів.

Нагадаємо, Мінрегіон спільно з Програмою «U-LEAD з Європою» розробив нові стандарти для надання якісних адмінпослуг, які передбачають вимоги як до приміщень (прозорий офіс), так і щодо доступності. Зокрема, прописані рекомендації від вибору місця розташування до алгоритму налаштування роботи, переліку послуг та підбору персоналу. Головні цілі – 30-ти хвилинна доступність, швидкість обслуговування, висока якість сервісу.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *