У Державному бюджеті на підтримку агропромислового комплексу у 2020 році передбачено видатки на суму 4,2 млрд гривень
Сьогодні під головуванням заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького відбулася чергова селекторна нарада з регіонами щодо державної підтримки аграрного сектора економіки в 2020 році.
У її роботі взяли участь перший заступник голови обласної державної адміністрації Марія Савка, директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Іван Андріїшин, керівництво РДА та фермери Прикарпаття.
Тарас Висоцький озвучив основні напрямки за якими буде надаватися фінансова підтримка сільськогосподарським товаровиробникам із Державного бюджету. Зокрема, за інформацією урядовця на здешевлення кредитів пропонується виділити кошти у сумі 1,2 млрд грн. Це надасть доступ сільськогосподарським товаровиробникам до пільгових кредитів та зменшить їх вартість до 5 відсотків. Кредити виділятимуться на придбання землі, поточні та капітальні інвестиції і на розвиток тваринництва.
Для оптимізації програми підтримки та забезпечення прозорості буде запроваджене обмеження за кредитами – до 15 млн. грн. на одного суб’єкта в тваринництві, до 5 млн. грн. – на одного суб’єкта на придбання землі та інші види кредитів; один клієнт – один уповноважений банк; компенсація не надаватиметься учасникам програми “Доступні кредити 5, 7, 9 відс.”.
На підтримку галузі тваринництва у цьому році закладено 1 млрд. грн. З метою гарантування виконання взятих на себе зобов’язань держава продовжуватиме відшкодовувати вартість об’єктів, профінансованих за рахунок залучених банківських кредитів. Також буде здійснено доплату різниці часткового відшкодування вартості або компенсації, яка не виплачена у 2019 році. Модель підтримки передбачатиме відшкодування вартості племінних (генетичних) ресурсів, тваринницьких об’єктів та надаватиме дотацію за наявні бджолосім’ї.
На здешевлення компенсації техніки та обладнання вітчизняного виробництва буде виділено 1 млрд грн. У рамках програми також планується відшкодування обсягів підтримки не виплачених у 2019 році.
На програму розвитку фермерства та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів планується спрямувати 400 млн. грн. Держава продовжуватиме частково компенсувати витрати, пов’язані з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами (10 млн грн.) та надаватиме фінансову підтримку сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам (30 млн грн.) з метою збільшення кількості об’єктів місцевої переробки сільськогосподарської продукції та зростання рівня зайнятості сільського населення.
Також буде здійснено доплату за напрямами, які не виплачені у 2019 році. Підтримка за цим напрямом спрямована на розширення кількості об’єктів місцевої переробки сільськогосподарської продукції, збільшенню рівня зайнятості сільського населення.
На підтримку галузі садівництва, виноградарства та хмелярства планується спрямувати 400 млн. грн. Держава продовжуватиме частково компенсувати вартість закладення плодово-ягідних культур, винограду та хмелю, будівництва холодильників та об’єктів із заморожування плодово-ягідної продукції, придбання ліній товарної обробки плодів, обладнання для висушування фруктів.
Також передбачається компенсація вартості насаджень в межах до 90 відс. та об’єктів зі зберігання та переробки – до 30 відс., розподіл виплат на паритетних засадах один раз на рік, обмеження розміру підтримки – до 50 млн. грн. одному суб’єкту з урахуванням пов’язаних осіб.
0 Коментарі