Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

У Надвірній відбулося виїзне засідання Міжфракційного депутатського об’єднання «ВПО України»

На ньому обговорювали можливості покращення адаптації внутрішньо переміщених людей  у Надвірнянському районі. Депутати Верховної Ради України спільно із заступником голови обласної державної адміністрації Людмилою Сірко зустрілися із керівництвом Надвірнянської РВА та територіальних громад.

Представники Міжфракційного депутатського об’єднання «ВПО України» відзначили результативну роботу місцевої влади із внутрішньо переміщеними людьми.

Зазначалося, що на сьогодні у Надвірнянському районі на обліку  перебуває 21250 ВПО, з них жінок – 14124, діти віком до 18 років – 7109, 2298 пенсіонерів та 556 осіб з інвалідністю.

Що стосується медичної допомоги, то на вторинному рівні вона надається трьома комунальними закладами, зокрема, КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» Надвірнянської міської ради, КНП «Яремчанська центральна міська лікарня» та КНП «Дитяча лікарня Надвірнянського району». З початку повномасштабного вторгнення надано стаціонарну допомогу 2256 хворим, з числа ВПО, з них це 1103 дитини та 10406 переселенцям амбулаторно.

У закладах дошкільної освіти перебуває 164 дитини з числа внутрішньо переміщених осіб, загальноосвітніх навчальних закладах – 406 учнів. З початку повномасштабного вторгнення на обліку в Надвірнянській філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості перебували як безробітні 371 особа з числа внутрішньо переміщених, з них 104 особи працевлаштовано за сприяння філії.

Зауважувалося, що завдяки злагодженій роботі обласної військової адміністрації, у тісній взаємодії та з підтримкою територіальних громад район працює як єдине ціле у вирішенні проблем, пов’язаних з інтеграцією внутрішньо переміщених людей в громади району. І головні проблеми цих людей зараз – забезпечення житлом, працевлаштування, соціальна адаптація у нову громаду.

Депутати оглянули Надвірнянську дитячу лікарню та відділення реабілітації та відновлювальної медицини. Також вони мали можливість побувати у шелтері  БФ «Карітас-Надвірна» для переселенців, що діє у Надвірній. Ознайомилися з умовами проживання мешканців та поспілкувалися з ними.

 

«Від першого дня перебування ВПО в нашому районі  ми працюємо над тим, аби кожному надати усю необхідну допомогу, захистити соціальні гарантії, забезпечити всіх, хто цього потребує, тимчасовим житлом, – коментує начальник Надвірнянської РВА Леся Свідрак. – Нам ще є над чим працювати й куди рухатися. Впевнена, що разом ми зможемо напрацювати найефективніші механізми для підтримки внутрішньо переміщених людей».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *