Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

У Надвірнянській РВА спільно з керівниками ТЦК обговорили проблемні питання мобілізації

У Надвірнянській РВА відбулась спільна нарада з керівництвом обласного та районного територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, правоохоронних органів, головами територіальних громад, старостами старостинських округів, іншими посадовими особами місцевого самоврядування з питань проведення мобілізаційних заходів на території району.
В ході засідання обговорили деталі поточних завдань, зосередились на виявленні проблемних питань, а також визначили шляхи посилення взаємодії.
Заступник начальника ОТЦК та СП Роман Боднар наголосив: «Мобілізація – наше спільне завдання, і всі ми разом маємо працювати задля зміцнення обороноздатності нашої країни».

Нагадаємо, що Надвірнянький ТЦК та СП закликає громадян дотримуватись правил військового обліку та, не чекаючи повістки, самостійно прибути до територіального центру комплектування для оновлення своїх даних.

Чимало жителів району і внутрішньо переміщених осіб порушують вимоги законодавства про військовий обов’язок та військову службу, тож у зв’язку з цим, військовослужбовцям ТЦК та СП доводиться проводити заходи з оповіщення і нагадувати.
Захист України є конституційним обов’язком кожного громадянина.

– Чоловікам віком від 18 до 60 років, на час дії воєнного стану потрібно постійно мати при собі документи, що посвідчують особу, а також військово-облікові документи та надавати їх для перевірки уповноваженим особам, зокрема військовослужбовцям ТЦК та СП.
– Законодавством чітко не визначено, де саме має бути вручена повістка. Оповіщення може здійснюватися за місцем роботи, проживання, а також в громадських місцях у будь який час доби.
– Отримання повістки не означає призову на службу. Насамперед, громадян викликають для уточнення військово-облікових даних.
– Лише у разі, коли чоловік пройде медичну комісію та за всіма критеріями буде визнаний придатним, йому може бути вручена повістка на відправлення до навчальних підрозділів.
– Мобілізованих, які не проходили військової служби, обов’язково направляють до навчальних центрів для відповідної військової підготовки.
– Тим військовозобов’язаним, які мають право на відстрочку, необхідно прибути в ТЦК та СП з відповідними документами, підтвердити це та отримати витяг з протоколу.
– Військовозобов’язані чоловіки, які прибули в район для проживання з інших регіонів, повинні в семиденний термін звернутись до ТЦК та СП і стати на військовий облік.

Тож робіть усе, що ви можете, щоб ми разом вистояли в цій війні за нашу свободу, за нашу незалежність. За те, щоб Україна жила.
Також обговорили проведення верифікації ВПО, які мешкають на території громад району за участю директора Головного управління Національної соціальної сервісної служби в Івано-Франківській області Степана Микицея. Станом на 08.01.2024 зареєстровано в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб в Надвірнянському районі 19682 ВПО, допомогу на проживання отримують 5130 осіб. Працює 6 закладів для проживання вимушених переселенців, у цих закладах проживає 211осіб.

Щомісячно управління соціального захисту населення райдержадміністрації проводить роз’яснювальну роботу щодо надання допомоги на проживання та поселення.
Окрім того, в районі створено 7 Рад з питань внутрішньо переміщених осіб, до яких входить представники райдержадміністрації, територіальних громад, працівники соціального захисту та переміщені особи.

А також тим українцям, які отримували допомогу як ВПО після набуття чинності урядової постанови («Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб» від 11 липня 2023 р. № 709.– ред.), тобто з середини липня до 1 вересня було придбано новий транспортний засіб, нове житло чи земельну ділянку, або облігації внутрішньої державної позики на суму понад 100 тисяч гривень, що свідчить про достатній капітал для інвестицій та дороговартісних покупок, таким громадянам також припинено нарахування виплат.

Дано доручення головам громад провести верифікацію внутрішньо переміщених осіб.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *