Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

У Прикарпатському університеті ім. В.Стефаника відбулася презентація документальних фільмів про Міжнародний науковий центр «Обсерваторія»

Представлено фільми «Обсерваторія» виробництва Польського інституту в Києві і Студії Східної Європи Варшавського університету та «Білий слон» (Кіностудія «Львів»). Захід проходив у рамках 8 фестивалю «Під високим замком», організаторами якого виступають Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові та Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську.
Серед присутніх – ректор університету Ігор Цепенда, представники ректорату, викладачі та студенти, директор Центру польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську Мар’я Осідач, начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Володимир Федорак, начальник управління ДСНС в області Володимир Чернецький та працівники УДСНС, , представники громадськості.

Розпочався захід відкриттям фотовиставки «Білий слон». Її автор Яцек Внук представив світлини на тематику «Природа. Людина. Зима».

«Я рада, що ми можемо вкотре зустрічатися в стінах дружнього Прикарпатського університету і проводити такі спільні заходи, такі наші зустрічі. Дуже багато людей цікавляться обсерваторією і в різний спосіб розказують про неї всім. У фотографічний спосіб показує обсерваторію на горі Піп Іван п.Яцек Внук, який презентує власну фотовиставку «Білий слон». Зі світлин Ви можете дізнатися багато нового і цікавого про життя обсерваторії», – зазначила Мар’я Осідач, відкриваючи фотовиставку.

«Приємно, що в стінах нашого університету проходить такий важливий захід. Ми маємо чудову нагоду в черговий раз побачити, поспілкуватися та обговорити тему, яка є однією із найбільших гуманітарних проектів сьогоднішніх українсько-польських відносин – це відновлення астрономічної обсерваторії «Білий слон» на горі Попіван. Користуючись нагодою хочу подякувати п.Мар’ї Осідач за плідну співпрацю, адже у нас багато проектів, які разом реалізуємо», – підкреслив у своєму виступі ректор університету Ігор Цепенда.

Всі присутні мали нагоду переглянути фотовиставку та поспілкуватися з автором. Ключовою частиною заходу стала презентація та перегляд документальних фільмів про обсерваторію. Стрічки вже мають цікаву фестивальну історію та оплесками зустрічаються глядачами багатьох міст обох країн.

По завершенні перегляду фільмів глядацька аудиторія мала можливість поспілкуватися з ініціатором та організатором міжнародного проекту відновлення обсерваторії на горі Попіван з української сторони ректором Прикарпатського університету Ігорем Цепендою та керівником партнерської сторони проекту, начальником УДСНС в області Володимиром Чернецьким. В ході розмови, яка велася у форматі питання-відповідь, присутніх цікавили, зокрема, подальші кроки реалізації проекту, його наукове призначення та перспективи в напрямку міжнародної співпраці.

Під час заходу до присутніх з відеопривітанням звернувся ініціатор та організатор міжнародного проекту відновлення обсерваторії на горі Попіван з польської сторони директор Студій Східної Європи Варшавського університету Ян Маліцький.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *