Українцям, які традиційно віддають перевагу живим ялинкам, радимо купувати легальні свіжозрізані
«Штучні ялинки дійсно експлуатуються багато років і тому здаються більш екологічним варіантом. Однак, варто враховувати вуглецевий слід, затрати енергії та інші ресурси при їх виробництві. Ми рекомендуємо купувати свіжозрізану ялинку з біркою, що підтверджує її легальність», – відзначив Роман Абрамовський.
У кожній області Держлісагентство вирощує спеціальні плантації новорічних дерев. На 4,5 тис. га зростає 13,5 мільйонів новорічних ялинок.
Перевірити чи купуєте ви легальну ялинку досить просто. На кожній має бути бірка чи клейка стрічка.
Зайдіть на сайт https://www.yalynka.info/
- Введіть номер з бірки.
- Натисніть «Перевірити».
- Актуальним є питання щодо утилізації свіжозрізаних ялинок.
По завершенню новорічних свят люди, в більшості, викидають їх на смітник. Потрапляючи на полігон, ялинки втрачають можливість розкластися природнім шляхом та замість того, щоб перетворитися на добриво, починають активно виділяти газ. Метан підтримує процес горіння впродовж довгого часу. Одна двохметрова ялинка викидає в атмосферу 16 кілограмів CO², за підрахунками The Carbon Trust.
Тому важливо такі ялинки здавати у спеціальні пункти прийому, що організовуються комунальними підприємствами по утриманню зелених насаджень у містах.
Як відзначив Роман Абрамовський, наразі Міндовкілля опрацьовує з місцевими органами влади питання централізованого збору використаних ялинок для їх подальшої екологічної утилізації.
0 Коментарі