Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Україна слідує світовому тренду – зменшенню споживання енергоресурсів

«Світовий тренд демонструє: сьогодні всі провідні країни світу говорять не про зменшення тарифів, не про те, щоб комусь надати безкоштовний енергетичний ресурс, а про енергоефективність. Кожен лідер країн Європи та США заявляє про необхідність зменшувати споживання енергоресурсів та розвивати альтернативі джерела енергії», — повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, спілкуючись із журналістами 12 липня в ІА «Інтерфакс-Україна».

Звичайно, тим людям, які не можуть самостійно зменшити споживання енергоресурсів у своїх будівлях, усі держави йдуть на поміч. Це і країни Прибалтики, і Західної та Східної Європи. «Ефективний механізм підтримки населення впровадив і наш сусід – Польща. Саме її досвід ми переймали, розробляючи Урядову програму з енергоефективності», — наголосив Сергій Савчук та додав, що у нашій країні це перший масштабний проект із зменшення споживання енергоресурсів у житловій сфері.

«Участь в Урядовій програмі з енергоефективності – це не тільки можливість завдяки заходам з енергозбереження зменшити комунальні платежі. Йдеться про проект з утеплення національного масштабу, в якому кожен громадянин  його учасник і робить свій внесок на шляху до зниження енергозалежності країни», — підкреслив С. Савчук.

До речі, Голова повідомив, що за темпами участі ОСББ у цій програмі Україна обігнала Польщу. Фактично за рік її учасниками стали 278 ОСББ та ЖБК, які освоїли більше 25 млн грн. на утеплення багатоповерхівок. Для порівняння у Польщі за перший рік роботи подібної програми до проведення термомодернізації долучилося лише 35 багатоповерхівок. Залучити до цього понад 240 будинків їм вдалося лише через 4 роки.

«Впевнений, що до кінця року попит на Урядову програму з боку ОСББ збільшиться у рази», — поінформував С. Савчук.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *