Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Управління державної служби інформує

Визначено стратегічні орієнтири розвитку
системи професійного навчання персоналу
органів державної влади та органів місцевого самоврядування
 

Визначено стратегічні орієнтири розвитку
системи професійного навчання персоналу
органів державної влади та органів місцевого самоврядування
 
Якісне професійне навчання державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування є одним з найосновніших умов ефективності державного управління і місцевого самоврядування. Новий Закон України «Про державну службу», що вступить в дію з 1 січня 2013 року, передбачає створення системи постійного впливу професійного навчання на кар’єрне просування вітчизняних держслужбовців. Для цього необхідно створити систему комплексного безперервного навчання. Це дозволить посилити роль суб’єктів управління персоналом на державній службі, підвищити рівень її ефективності і професійності, запровадити дієві механізми запобігання проявам корупції.
Саме вирішенню цих завдань була присвячена Всеукраїнська нарада-семінар та робота одного з секційних засідань IV Щорічних Рішельєвських академічних читань, що проходили 24-26 вересня в місті Одесі.
В рамках зазначених заходів розглянуто низку питань щодо організації підвищення рівня професійної компетентності керівників державної служби, керівників і працівників служб персоналу в державних органах із загальних питань застосування Закону України «Про державну службу» (нова редакція) та підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування з питань запобігання і протидії корупції.Учасникам заходів презентовано напрацювання Нацдержслужби щодо навчально-методичного забезпечення професійного навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.
Окрему увагу приділено діяльності магістратурам галузі знань "Державне управління". Зокрема підбито підсумки вступної кампанії до вищих навчальних закладів, що здійснюють підготовку магістрів за спеціальностями галузі знань «Державне управління» за державним замовленням у 2012 році і потреби регіонів у професійному навчанні державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування. В ході проведення наради-семінару та Читань з доповіддю про розробку галузевого стандарту вищої освіти підготовки магістрів за спеціальністю «Державна служба» галузі знань «Державне управління» на основі компетентністного підходу виступив координатор підготовки магістрів державної служби, завідувач кафедри державного управління і місцевого самоврядування Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, доктор філософських наук, професор Дмитро Дзвінчук. Науковець представив напрацювання, розроблені на всеукраїнській конференції, що проходила 13-14 вересня в місті Яремчі.
За результатами розгляду було прийнято рішення, в якому зазначено, насамперед, про необхідність удосконалення нормативно-правової бази з питань підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад; оновлення програм підвищення кваліфікації відповідно до пріоритетів державної політики щодо визначення перспектив розвитку людських ресурсів та основних напрямів Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава»;приведення обсягу та змісту програм підвищення кваліфікації у відповідність до політики управління і тенденцій розвитку людських ресурсів та їх зв’язку з плануванням кар’єри персоналу; проведення наукових досліджень; упорядкування мережі навчальних закладів з урахуванням поліпшення їх освітньої і наукової діяльності, кадрового та методичного потенціалу; оптимізації видатків на функціонування системи підвищення кваліфікації з одночаснимзміцнення взаємозв'язку між органами державної влади, органами місцевого самоврядування та навчальними закладами системи підвищення кваліфікації. 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *