Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В НАДВІРНЯНСЬКОМУ РАЙОНІ ПОВІДОМЛЯЄ

  Що в Україні  склалася небезпечна ситуація з захворюваністю на африканську чуму  свиней. Уже в цьому році дане захворювання виявлено в Одеській, Сумській, Хмельницькій областях  та  занесенням  захворювання  в  Чернівецьку область

  Що в Україні  склалася небезпечна ситуація з захворюваністю на африканську чуму  свиней. Уже в цьому році дане захворювання виявлено в Одеській, Сумській, Хмельницькій областях  та  занесенням  захворювання  в  Чернівецьку область
(с. Довжок, Новоселицького району).   На сьогоднішній день  в  Україні зареєстровано 11 випадків захворювання на африканську чуму свиней , з них 9 – домашні свині, 2 випадки – дикі свині.  Найбільше викликає занепокоєння нашої служби те, що  африканська чума добралася до Хмельницької та Чернівецької областей, з якими  нас пов’язують торгівельно-бізнесові відносини.  (Останній випадок чуми зареєстровано в  ФГ «Дружба» с. Довжок , Новоселицького району, Чернівецької області, з якими межує Коломийський район).
         З метою недопущення  африканської чуми  свиней на території нашого району направляю  Вам пам’ятку щодо недопущення  захворювання  свиней в особистих селянських господарствах, яку необхідно довести до відома жителів Вашого села шляхом розповсюдження в приміщеннях ФАПів, сільських рад, магазинів та в місцях значного скупчення людей.
         Враховуючи дану ситуацію рекомендую особливу  увагу звертати на незаконну вуличну торгівлю м’ясом, м’ясопродуктами та живими свиньми.  Торгівля має  вестися тільки на ринках і в магазинах. Обов’язково вимагати документи, які засвідчують безпечність даної продукції.
          Дякуємо за співпрацю.
 
 
 
В.о. начальника управління                                                                            І. Гурмак

                            

 


 ПАМЯТКА   ПО  НЕДОПУЩЕННЮ 

          АФРИКАНСЬКОЇ  ЧУМИ  СВИНЕЙ.

 

 

З метою запобігання занесення   вірусу АЧС в господарствах всіх форм власності  Управління Держпродспоживслужби в Надвірнянському районі рекомендує
 
1.Утримувати свиней в закритих, надійно ізольованих приміщеннях.
2.Не допускати вигулу свиней та їх контакт з іншими тваринами, чи сторонніми людьми.
3.Проводити щоденний клінічний огляд тварин з метою виявлення можливого захворювання.
4.Регулярно здійснювати очистку приміщень у яких утримуються свині.
5.Обслуговування тварин проводити лише у окремому змінному одязі, при цьому використовувати засоби догляду, інвентар закріплений за кожним приміщенням.
6. Постійно вести боротьбу з гризунами.
7.Не допускати відвідування господарств, тваринницьких приміщень сторонніми особами.
8.Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних документів,що підтверджують їх здоров’я та епізоотичне благополуччя територій їх походження.
9.Забій тварин проводити лише після передзабійного клінічного огляду спеціалістом державної служби ветеринарної медицини.
10.Реалізовувати продукти забою лише після проведення ветеринарно-санітарної експертизи.
11.Не купувати м’ясні продукти в невстановлених для цього місцях, та на стихійних ринках.
12.При виявленні клінічних ознак захворювання або при виникненні підозри на захворювання, та/або при загибелі свиней негайно повідомити спеціаліста найближчої  державної установи ветеринарної медицини.
13.Обов’язково забезпечувати доступ представників державної служби ветеринарної медицини до тварин для проведення клінічного огляду та проведення обов’язкових або необхідних ветеринарно-санітарних заходів.
14.Трупи тварин, побічні продукти їх життєдіяльності, продукти забою та переробки непридатні для споживання людиною утилізувати згідно Закону України «Про відходи».
15.Не переробляти трупи свиней, та/або туші вимушено забитих свиней.
16.Не використовувати харчові відходи для годівлі тварин
17.Не використовувати для напування тварин воду з річок, інших водойм з повільною течією що протікають через лісові масиви, в яких є дикі кабани.
18.Періодично проводити дезінфекцію приміщень, в яких утримуються свині. При цьому необхідно пам’ятати, що
ПРОВЕДЕННЯ ДЕЗІНФЕКЦІЇ ТВАРИННИЦЬКИХ ПРИМІЩЕНЬ ПОБУДОВАНИХ З ПОРИСТИХ МАТЕРІАЛІВ (ЦЕГЛА, ПІНОБЛОКИ, ГАЗОБЛОКИ, КЕРАМЗИТОБЕТОННІ БЛОКИ ТА ІН.) НЕ ГАРАНТУЄ СТОВІДСОТКОВЕ ЗНИЩЕННЯ ВІРУСУ У ЗВЯЗКУ З МОЖЛИВІСТЮ ВІРУСУ ГЛИБОКО ПРОНИКАТИ В СТРУКТУРУ ТАКИХ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ.

ПАМЯТАЙТЕ!
ЛИШЕ СУВОРЕ ДОТРИМАННЯ ЦИХ ВИМОГ ДАСТЬ МОЖЛИВІСТЬ УНИКНУТИ ВИНИКНЕННЯ ЗАХВОРЮВАННЯ ТА ВЕЛИЧЕЗНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗБИТКІВ!

 
 

 

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *