Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Уряд чекає від Нацбанку уточнених прогнозів щодо курсу гривні на наступний рік для розрахунку бюджету-2015, – Арсеній Яценюк

Уряд України очікує від Національного банку України уточнених прогнозів щодо курсу національної валюти на наступний рік для розрахунку Державного бюджету на 2015 рік.

Уряд України очікує від Національного банку України уточнених прогнозів щодо курсу національної валюти на наступний рік для розрахунку Державного бюджету на 2015 рік.

Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на брифінгу в аеропорту «Бориспіль» за підсумками робочого візиту української делегації до Брюсселя.

Арсеній Яценюк нагадав, що Уряд України підготував пакет законопроектів, серед яких Бюджетний кодекс, який змінює систему фінансування територій, зміни до Податкового кодексу щодо скорочення кількості податків, розширення їхньої бази, зміну системи єдиного соціального внеску та проект Державного бюджету на 2015 рік.

«Ми працюємо кожен день над підрахунками бюджету, тому що повністю змінилася податкова база», – сказав Глава Уряду.

Стосовно курсу національної валюти, який буде закладено в проекті бюджету, Арсеній Яценюк зазначив: «У нас два варіанти: поточний курс, який зараз встановлений Національним банком, і додаткове припущення – це курс 17. Але ми очікуємо від Національного банку, – адже відповідно до Конституції саме Національний банк відповідає за стабільність української національної грошової одиниці, – прогнозів на наступний рік».

«Ситуація змінна, тому ми очікуємо уточнених прогнозів Національного банку України з цього приводу», – додав він.

Глава Уряду також підкреслив, що «фінансова катастрофа» в Росії, «коли курс євро сягнув 100 російських рублів, буде мати об'єктивний вплив і на українську економіку»: «Тому Росія нам створює не тільки військові проблеми, а й, як завжди, ще й економічні проблеми».

«Це буде непросто, але той, хто буде сповідувати принцип популізму, – це той, хто не хоче стабілізації в Україні. Треба пройти цей етап», – підкреслив Арсеній Яценюк, нагадавши, що низка європейських країн також проходила через найскладніші випробування, зокрема Польща: «Це було складно, але Польща сьогодні – один з основних двигунів європейської економіки. Тому ми також пройдемо цей період, і все буде добре», – сказав Арсеній Яценюк.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *