Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Уже 17 тисяч прикарпатських родин впровадили програму енергоефективності та енергозбереження

Сьогодні в облдержадміністрації відбувся семінар з питань енергоефективності та презентація спільного проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES), який надаватиме підтримку об`єднання співвласників будинків у формуванні, організаційному становленні та подальшому впровадженню енергоефективності.
У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Віталій Федорів, директор департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА Жанна Табанець, начальник відділу з питань міжнародних зв’язків, інвестицій та проектної діяльності виконавчого апарату обласної ради Юрій Цимбалюк, регіональний координатор ПРООН Леся Попелюх, експерти, керівники профільних структурних підрозділів ОДА та райдержадміністрацій.

Розпочинаючи семінар, Віталій Федорів зазначив, що питання енергоефективності і впровадження проектів енергозбереження є досить актуальним. Необхідно здійснювати заходи щодо енергозбереження, тим самим зменшуючи навантаження на всі рівні бюджетів. Питання енергетичної незалежності це питання національної безпеки, і саме держава запропонувала європейські підходи. Здійснюючи такі заходи як заміна вікон на енергозберігаючі, утеплення фасадів, заміна системи освітлення приміщень – можна досягти значного ефекту, який відобразиться в загальній динаміці споживання енергоносіїв.

Посадовець відмітив, що на даний час держава дає ОСББ безповоротну грошову допомогу за урядовою програмою щодо енергоефективності. Вона набирає обертів, адже її учасниками стають багато громадян. Тільки з Івано-Франківської області протягом 2015-2018 років учасниками стало 17 тисяч родин, які впровадили енергоефективні заходи на суму 290 мільйонів гривень.

Під час семінару експертами зазначалося, що основна мета проекту – мобілізація співвласників житла в багатоквартирних будинках в Україні та їх мотивація щодо підвищення рівня енергоефективності власних будинків. Проект діятиме на місцевому рівні по всій країні, допомагаючи створювати нові об`єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також сприяючи зміцненню потенціалу як новостворених, так й існуючих ОСББ, які в подальшому зможуть розробити власні проекти з підвищення енергоефективності та подати заявку на фінансування до Фонду енергоефективності України.

В ході реалізації Проекту ПРООН спиратиметься на партнерські відносини з місцевими органами влади, а також майже на десятирічний досвід мобілізації громадян для втілення місцевих спільних ініціатив.

Очікується, що з середини 2019 року учасники проекту зможуть самостійно залучати кошти на енергозберігаючі проекти. Також проектом планується широкомасштабна інформаційна кампанія для підвищення обізнаності жителів Івано-Франківщини з питань енергозбереження та енергоефективності.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *