Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

В гостях у Вікторії Антонович

   

   
На виконання завдань Президента України щодо зміцнення міжнаціональної злагоди і порозуміння, задоволення освітніх та культурних потреб національних меншин начальник інформаційно-аналітичного відділу апарату райдержадміністрації Тарас Дем'янчук, журналіст ТРК "Надвірна" Світлана Гаєвська та оператор Василь Томич побували в гостях у непересічної особистості, людини з великими організаторськими здібностями, відомої і шанованої в нашому місті,  за національністю полячкою – Вікторією Василівною Антонович.
Вікторія Василівна розказкала гостям про відкриття на зорі незалежності України Римо-католицького костьолу, до організації чого долучилися п. Коритан, мама п. Антонович – п. Лариса Пернеровська та інші жителі м. Надвірна. Розповіла про те як встановлювалися звязки з товариством Надвірна на Опольщизні, про його засновника, вихідця з Надвірної – п. Адама Кархера.
Пан Адам знайшов у Польщі понад 300 вихідців з Надвірної, яких було вивезено до Польщі і які зараз є членами товариства.
Також розповіла про початки спільних візитів з учнями Надвірнянської ЗОШ № 1 до Польщі та встановлення контактів, які потім переросли в підписання угоди про партнерство між нашим містом та м. Пруднік. Зворушливо розповіла про приїзди колишніх надвірнянців до свого міста, зустрічі через десятиліття з родичами, сусідами та знайомими, відвідання на кладовищі могил рідних.

Часто буваючи у Польщі п. Вікторія зауважила, що поляки дуже цінять незалежність своєї держави, так як понад 150 років такої держави  не існувало – вона була розділена між Німеччиною, Австро-Угорщиною та Росією. До речі скоро – 11 листопада – День незалежності Польщі.
Також в даний час серед українців значно зріс інтерес до Польщі – особливо у молоді, яка прагне отримати освіту в польських навчальних закладах, а отже відбувається тісне спілкування між представниками двох сусідніх народів.
Також пю Вікторія розповіла про діяльність надвірнянського товариства, про діяльність обласного товариства поляків. 
П. Антонович показала польську літературу, декламувала польку поезію.
На завершення зустрічі вона побажала, щоб стосунки двох сусідніх народів надалі складалися в мирі, злагоді та в взаємовигідній співпраці.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *