Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

В Надвірнянській райдержадміністрації відбулось засідання громадської ради

 В Надвірнянському районі реалізовуються завдання Президента України щодо розвитку громадянського суспільства та залучення громадськості до формування та реалізації державної і регіональної політики. Так, 12 листопада 2013 року в райдержадміністрації відбулось чергове засідання громадської ради при Надвірнянській райдержадміністрації, на якому розглядались наступні питання:

– перспективи реформи в медичній галузі: плюси та мінуси;
– фінансування діяльності районних громадських організацій у 2014 році; 
– планування роботи на 2014 рік.
         Для участі в роботі громадської ради були запрошені голова райдержадміністрації Юрій Касіянчук, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Калічко, головний лікар ЦРЛ Сергій Ємельянчук, завідуюча районною поліклінікою Ніна Рудюк та  представники ЗМІ району.

        Засідання почалося з приємної звістки: у секретаря громадської ради, отамана Надвірнянського козацького куреню Міжнародної громадської організації "Міжнародний Союз Козацтва" Віталія Трачука недавно народилася двійня – двоє козаків, члени ради привітали молодого батька та вручили подарунок.
          З першого питання виступив головний лікар Надвірнянської ЦРЛ Сергій Ємельянчук. Він повідомив, що реформа проводиться поступово і поетапно – її завершення у грудні 2019 року. Суть реформи полягає в тому, щоб на місцях – в селах та на медичних дільницях покращити обслуговування населення з метою охоплення оглядами та консультаціями всіх громадян та, при якнайшвидшому виявленні підозр – направлення на обстеження вузько кваліфікованих спеціалістів в районному чи обласному центрах. Це, в свою чергу, сприятиме розвитку та впровадженню системи «домашніх лікарів», які обстежуватимуть пацієнта з дитинства та системи «екстреної медичної допомоги», для надання швидкої допомоги у екстрених випадках. Головний лікар повідомив, що 80% допомоги надається на місцях, тому туди неодхідно донаправити кваліфікованих спеціалістів. Вже на сьогодні на медикаментозне забезпечення бригад "швидкої" допомоги з початку року витрачено 800 тис. грн. В результаті проведення реформи кількість пацієнтів на одного дільничного лікаря становитиме 1100 чоловік, проти теперішніх 2,5 тисяч.
       Голова райдержадміністрації Юрій Касіянчук підкреслив: «Не треба боятися слова «реформа». Медик-професіонал на місці краще знає проблему людини, яку обстежує певний термін часу. В ідеалі нам потрібні медичні приміщення, автотранспорт, апаратура, медикаменти, повний набір кваліфікованого персоналу, регулярне і повне забезпечення фінансуванням. В реальності всього цього в достатній кількості наразі немає: тому нам не потрібно чекати роки, коли все це з’явиться, а необхідно проводити зміни на краще, виходячи з того, що на даний час є. Не потрібно орієнтуватися на радянський стереотип – «ліжкомісця», а потрібно орієнтуватися на якість медичного обслуговування. Для цього, щоб мінімізувати загрозу здоров’ю громадян, якраз і покликана первинна ланка медичного обслуговування».
   Члени громадської ради активно обговорили дане питання і отримали відповіді на всі запитання.
       З питання фінансової підтримки виступив перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Калічко та заступник керівника апарату – начальник інформаційно- аналітичного відділу апарату РДА Тарас Дем’янчук, які розказали про підготовку районної програми підтримки громадянського суспільства та дату її обговорення. З питання планування діяльності прозвучали пропозиції членів ради та вирішено на наступне засідання підготувати та розглянути проект програми.
      Наступне засідання призначено на другу половину грудня.  
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *