Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

В Надвірній відзначили 150-річчя заснування Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

За участі першого заступника голови районної державної адміністрації Богдана Зеленчука, голови районної ради Івана Гурмака, міського голови Зіновія Андрійовича, відповідального секретаря обласного об’єднання «Просвіта» Михайла Січки, голови Укртрансбезпеки Михайла Ноняка відбулися урочистості з нагоди 150-річчя Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т. Шевченка, в районному будинку культури.
Урочистий захід розпочався із звучання Гімну України та покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку.
З вітальним словом та благословенням Господнім виступили Протопресвітер Надвірнянського Протопресвітеріату отець Андрій Бакота та Декан Надвірнянського Деканату УПЦ КП Митрофорний Протоієрей Олег Траско провели спільну молитву.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто все своє свідоме життя присвятив культурно-просвітницькій роботі, боротьбі за утвердження української державності та національної ідеї, всіх Героїв України, які віддали своє життя в ім’я України.
Вчитель історії Надвірнянської ЗОШ №4 Олег Гричко виступив з історичною довідкою, в якій розповів про виникнення та основну діяльність товариства в Україні, зокрема на Надвірнянщині.
З привітальним словом звернувся голова Надвірнянського районного об’єднання «Просвіта» ім. Т. Шевченка Богдан Березицький та перший заступник голови районної державної адміністрації Богдан Зеленчук, який привітав просвітян району та наголосив: «Всеукраїнське товариство «Просвіта» об’єднає усі сфери суспільного життя. Ця організація має цікаву та багатогранну історію, оскільки працюють в ній люди, які вболівають за Україну, її церкву та мову, що дбали і продовжують турбуватися про її історичні цінності».
Окрім того подяками районного та обласного об’єднань «Просвіта» та спільними грамотами районної державної адміністрації та районної ради за вдячність та плідну державотворчу працю за утвердження національно ідеї в Україні, та зокрема в районі, за вагомий внесок в національне відродження та розвиток просвітянського руху Надвірнянщини та з нагоди 150-річчя Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка було нагороджено кращих просвітян району.
Урочистості продовжились святковим концертом за участі кращих колективів та солістів Надвірнянщини, а саме: народного аматорського хору «Феліціо» та тріо «Ягілочка» (керівник Наталія Байдак), Заслуженої артистки України Ольги Молодій та Заслуженого працівника культури Ганни Макось, Владислава Янцюка, Тетяни Некрас, Ірини Ільків, ансамблю вчителів с.Гвізд, вихованців Надвірнянського районного центру дитячої творчості та національно-патріотичного виховання молоді та інших.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *