Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

В облдержадміністрації обговорили всі можливі варіанти об’єднання територіальних громад

Близько 70 відсотків населення України вже проживає в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ). Однак сьогодні ще є понад дві тисячі територіальних громад, які не охоплені перспективними планами створення ОТГ. Такі територіальні громади, що не включені до жодної потенційної або діючої ОТГ, так звані «білі плями», є також у третині районів Прикарпаття.
Адже розпорядженням Кабінету міністрів України від 13 жовтня 2015 року № 1077-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Івано-Франківської області» (зі змінами) затверджено перспективний план з розподілом на 60 об’єднаних територіальних громад, що охоплює 97,45 відс. від усієї площі області. І не тому, що хтось навмисно не бажав включити до плану всі території, а навпаки, людям давали можливість самим визначитися де вони бачать своє майбутнє.

За кілька років від початку процесів децентралізації деякі сільські громади, не охоплені цим перспективним планом, з різних причин не визначилися з ким їм об’єднуватися так, щоб це відповідало законодавству та Методиці формування спроможних ОТГ. Тому Кабінетом міністрів України доручено облдержадміністраціям завершити розроблення та коригування перспективних планів формування територій громад області, передбачивши охоплення ними 100 відсотків території з урахуванням міст обласного значення та положень Методики формування спроможних територіальних громад.

З метою виконання цього доручення Уряду в облдержадміністрації 22 лютого проведено спільну робочу зустріч представників структурних підрозділів облдержадміністрації, Івано-Франківського підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Івано-Франківського регіонального відділення «Асоціації міст України», інших асоціацій органів місцевого самоврядування області з окремими сільськими головами, керівниками райдержадміністрацій та ОТГ Богородчанського, Коломийського, Надвірнянськго і Тлумацького районів. Зустріч стосувалася окремих територіальних громад, які у перспективному плані не включені до жодної потенційної або діючої ОТГ.

У результаті детального обговорення всіх можливих варіантів об’єднання територіальним громадам вже вкотре запропоновано опрацювати оптимальні варіанти приєднання до потенційних або діючих ОТГ та визначитись до яких із них вони мають бажання увійти.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *