Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

В облдержадміністрації відбулася прес-конференція щодо стану захворюваності та профілактики грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій

У прес-конференції взяли участь головні спеціалісти департаменту охорони здоров’я ОДА Лариса Підвербецька та Лариса Боришкевич.
Як зазначали експерти, за офіційними даними, станом на 4 лютого в області захворіли грипом та ГРВІ 4878 осіб, з них 3378 дітей до сімнадцяти років. Найвищій показник захворюваності зареєстрований у Городенківському, Калуському, Коломийському, Долинському, Богородчанському, Тисменицькому районах та м. Івано-Франківськ. Госпіталізовано 211 осіб, з них 154 дитини.

Також в області зафіксований один випадок смерті дитини з діагнозом грип типу А H3N2, ускладнений вірусно-бактеріальною пневмонією. По даному випадку департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації проводиться службове розслідування.

Зазначимо, що цьогоріч на території України циркулює три типи вірусу грипу: тип А Мічиган H1N1, тип А Сінгапур H3N2, тип В Колорадо. В Україні зареєстровано дві вакцини від грипу, зокрема, ВАКСІГРИП–тетра і ДжиСіФлю.

Від початку епідемічного сезону на Прикарпатті за офіційними даними вакциновані 2514 осіб, з них 562 – медичні працівники.

Фахівці зауважували, що у зв’язку з інтенсивністю епідемічного процесу захворюваності на грип та ГРВІ в закладах охорони здоров’я вводяться обмежувальні заходи. Починаючи з 15 січня в навчально-виховних закладах Долинського, Городенківського, Богородчанського районів, та з 4 лютого у місті Івано-Франківську, проводяться карантинні заходи.

Важливо зазначити, що департамент охорони здоров’я ОДА не рекомендує займатися самолікуванням. При перших симптомах грипу та ГРВІ жителям області необхідно звертатися за медичною допомогою до сімейного лікаря, педіатра, терапевта або інфекціоніста.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *