Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

В облдержадміністрації відбувся семінар з питань обговорення змін до Конституції України в частині децентралізації владиЗахід проводився за Програмою «Рада: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що впроваджується Фондом Східна Європа за підтримки Відділу демократії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках співпраці з Верховною Радою України та Адміністрацією Президента України.

Участь у семінарі взяли представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, депутати, громадські активісти. До роботи семінару долучилися керівник апарату облдержадміністрації Руслан Панасюк, заступник голови обласної ради Остап Дзеса, директор офісу реформ в області Дмитро Дзвінчук.

Упродовж семінару було презентовано законопроект Президента України «Про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади», Закон України «Про місцеві вибори», обговорено виступ голови першої в Україні Печеніжинської об'єднаної територіальної громади Ігоря Довірака.

 «Потужне місцеве самоврядування та належний контроль і нагляд влади, тобто збалансована влада в державі, є гарантом єдності та територіальної цілісності держави, – висловила переконання, виступаючи на семінарі, головний спеціаліст Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лідія Євтушенко. – Тому ті зміни, які сьогодні запропоновані до Конституції, вкрай необхідні Україні. Основним викликом, який постав перед Україною, є зміна свідомості, усвідомлення того, що за старими правилами ніхто вже не буде працювати».

Учасники семінару проаналізували трирівневу систему територіального устрою держави, передбачену реформуванням, особливості створення виконавчих комітетів на місцевих рівнях, повноваження та відповідальність об'єднаних територіальних громад. 

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *