Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Важкі реформи принесуть плоди. Ми робимо перший крок до підвищення соціальних стандартів – Президент

Президент Петро Порошенко взяв участь у розширенному засіданні Кабінету Міністрів, на якому розглядається питання про підвищення соціальних стандартів для робітників бюджетної сфери та пенсіонерів. «Перші результати реформ приносять свої плоди», – наголосив Президент.

Глава держави повідомив про наміри підвищити соціальні стандарти на 13-18% для 3-х мільйонів працівників бюджетної сфери, семи з половиною мільйонів пенсіонерів та ще півтора мільйона людей, які отримують різні види допомоги. «Це не перекриває тих втрат, які зазнали люди протягом останнього року. Про це слід говорити чесно і відверто. Це рішення не слід перебільшувати, але ні в якому разі не можна і применшувати», – зазначив Президент.

За словами Президента, підвищення цих соціальних стандартів має не лише фінансово-економічний, але й важливий політичний характер. «Воно символізує відповідальне ставлення влади до своїх обов’язків, показує, що зусилля із боротьби з корупцією, тінізацією та економічною кризою дають перший фінансовий результат у вигляді додаткових надходжень до бюджету. Це – перший позитивний сигнал того, що важкі і болісні реформи обов’язково принесуть плоди всій країні», – сказав Петро Порошенко.

Президент наголосив, що вже наступного пленарного тижня зміни до бюджету, які передбачають зростання соціальних стандартів, мають бути проголосовані. «Уряд, Верховна Рада і Президент мають спільними зусиллями забезпечити високий темп ухвалення цього довгоочікуваного рішення», – заявив Глава держави.

Президент наголосив, звертаючись до присутніх на засіданні: «Ми – це єдина команда, яка взяла на себе відповідальність за долю країни в найкритичніший момент її історії. Ми розчарували наших ворогів. Ми не говорили. Ми взяли й зробили. Захистили країну». «З одного боку, – за ці рішучі кроки спасибі армії, від солдата до генерала, від волонтера до добровольця, – які звільнили більшу частину Донбасу і зупинили російську агресію на далекосхідних рубежах. Спасибі всій владній команді і Уряду, які дали можливість створити нові Збройні Сили України. Спасибі Міністру обороним, Начальнику Генштабу, командирам, які за цей рік кардинально змінили армію», – зазначив Петро Порошенко.

«В умовах руйнівного воєнного шоку для економіки ми з вами, єдина команда, не допустили дефолту, забезпечили макрофінансову стабілізацію і зараз, як тільки з’явилася малесенька можливість, робимо перший крок до підвищення соціальних стандартів», – сказав Президент.

Відзначивши, що під час переговорів з кредиторами попередньо називалася дата підвищення соцстандартів не раніше 1 грудня, Президент заявив: «Лише об’єднаними зусиллями, внаслідок реструктуризації зовнішніх боргів, боротьби з корупцією, збільшення надходжень до бюджету у вересні з’явилась перша можливість компенсувати частину втрат робітникам, працівникам бюджетної сфери, пенсіонерам – ми не гаяли ні секунди. Переконали кредиторів, Міжнародний валютний фонд, впевнений, що переконаємо і Парламент і забезпечимо з 1 вересня перші кроки по компенсації людям тих втрат, яких вони зазнали під час війни».

«Ми, як люди, які уособлюють владу, давайте подякуємо Українському народові за мудрість та витримку під час таких важких випробувань; за розуміння ситуації, за почуття патріотизму і глибокої відповідальності кожного з нас, а не лише представників влади, за свою країну», – заявив Петро Порошенко.

Президент зазначив, що країна вистояла не лише у військовому плані, але й в економічному. «Дуже важливо, що ми уберегли країну від національної катастрофи. Тепер не менш складне завдання – забезпечити сталий та швидкий розвиток», – наголосив Глава держави.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *