Верховна Рада 15.09.2015 року ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законів України у сфері державних закупівель щодо приведення їх у відповідність з міжнародними стандартами та вжиття заходів з подолання корупції”
Верховна Рада 15.09.2015 року ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законів України у сфері державних закупівель щодо приведення їх у відповідність з міжнародними стандартами та вжиття заходів з подолання корупції", який набрав чинності 30.09.2015 р.
Метою прийняття закону є зниження корупційних ризиків, установлення запобіжних заходів щодо зловживання процедурою оскарження під час проведення процедур держзакупівель, збільшення рівня конкуренції шляхом спрощення участі в процедурах закупівлі для бізнесу, приведення системи державних закупівель до міжнародних стандартів тощо.
Документом, зокрема, передбачено, що він застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт та послуг, за умови, що вартість закупівлі товару, послуги дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт – 1,5 мільйона гривень.
Відповідно до нового Закону закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план та зміни до нього безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти робочих днів з дня затвердження річного плану або змін до нього.
Річний план, зміни до нього не потрібно надсилати до казначейства та обслуговуючого Замовника банку. Органи державної казначейської служби перевірятимуть наявність річного плану та звіту про результати проведення процедури закупівлі, які підтверджують проведення процедури закупівлі, шляхом їх перегляду на веб-порталі Уповноваженого органу.
Частина 1 статті 17 Закону доповниться новою підставою для відмови учаснику в проведенні процедури закупівлі та зобов’язання Замовника відхилити його пропозицію:
у Єдиному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців відсутня інформація, передбачена частиною другою статті 17 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи – резидента України, яка є учасником (учасником попередньої кваліфікації).
0 Коментарі