Відбулася урядова селекторна нарада щодо протидії пожежам
2019 рік вже став більш пожежонебезпечним, ніж минулі роки. За рік зазвичай відбувається до 30 тисяч пожеж, де вогонь покриває до 20 тис. га. У цьому ж році — понад 14 тисяч пожеж, які охопили вже 15 тис. га. Це приблизно половина щорічної кількості. І це тривожний сигнал. Тому я звертаю увагу всіх підрозділів ДСНС на місцях, а також Мінагрополітики і Мінприроди в областях для спільного об’єднання їх зусиль у попередженні і подоланні пожеж.
Про це на засіданні оперативного штабу ДСНС наголосив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
У режимі відео-конференції участь у засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій взяла перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка, керівництво ДСНС і Національної поліції в області та керівники профільних структурних підрозділів ОДА.
«Сьогодні необхідно кардинально підсилювати роботу щодо пожежної безпеки. З початку року на пожежах вже загинула 21 людина. І це пов’язано з самовільним спаленням сміття, небезпечним поводженням з вогнем як на присадибних ділянках, так і у полі чи лісі. Тому спільно з ДСНС ми відкоригували План протидії загрозам та реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з пожежами», — зазначив Геннадій Зубко.
«Окремим питанням є посилення уваги щодо зон відпочинку українців. Найбільше пожежонебезпечних ситуацій цього року відбувалося у Київській, Івано-Франківській і Дніпропетровській областях. Ці три області мають найбільшу кількість пожеж, тому я ще раз хотів би звернути увагу щодо готовності, координації та співпраці на місцях, у першу чергу, у цих областях», — підкреслив Зубко.
Ключовими завданнями на сьогодні є:
координація і максимальна готовність до оперативного реагування всіх органів: підрозділів ДСНС, Мінагрополітики, Мінприроди, Мінінфраструктури, Міноборони, Держприкордонслужби, Держлісагентства, Держводагентства та ОДА;
максимальна готовність пожежних підрозділів лісокористувачів, ОТГ, добровільної та відомчої пожежної охорони до реагування, готовність необхідної техніки та засобів;
цілодобовий моніторинг ситуації у природних екосистемах, особлива увага — до зони відчуження;
посилення протипожежного захисту складів боєприпасів;
забезпечення підтоплення торфовищ і утримання їх у зволоженому стані;
проведення місцевих комісій ТЕБ та НС на рівні ОДА;
роз’яснювальна робота серед населення із залученням ЗМІ щодо дотримань правил пожежної безпеки.
0 Коментарі