Відбулось засідання Координаційної ради з реалізації в Україні міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» (…читати далі)
Відбулось засідання Координаційної ради з реалізації в Україні міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». У заході взяли участь члени Координаційної ради, представники органів виконавчої влади, громадських та міжнародних організацій.
На початку заходу Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, голова Координаційної ради Геннадій Зубко підкреслив важливість реалізації Ініціативи, спрямованої на побудову системи, яка створить ефективну взаємодію Уряду та громадськості.
Представники органів виконавчої влади поінформували присутніх про стан виконання заходів з реалізації плану дій із впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” у 2014 – 2015 роках, окреслили проблемні питання, що виникають у процесі їх реалізації.
До обговорення долучилися члени Координаційної ради. Так Максим Лациба, керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень, наголосив на важливості виконання заходу щодо внесення змін до Закону України “Про благодійництво та благодійні організації” та до Бюджетного кодексу України з метою передбачення можливості благодійних організацій отримувати фінансову підтримку для виконання завдань державної політики, надання соціальних послуг. Олексій Хмара, виконавчий директор громадської організації «Трансперенсі Інтернешнл Україна», підкреслив важливість якнайшвидшого прийняття постанови Кабінету Міністрів «Про забезпечення участі громадськості у моніторингу та реалізації інфраструктурних проектів». За його словами, створення моніторингових комітетів інфраструктурних проектів дозволить здійснювати громадський контроль за реалізацією відповідних проектів. Експерт з розвитку мережі Регіонет проекту ЄС “Підтримка політики регіонального розвитку в Україні” Ігор Абрам’юк звернув увагу на необхідність прийняття в найкоротший строк постанови Уряду, яка врегульовуватиме питання звітності України в рамках Ініціативи з прозорості видобувних галузей (Extractive Industries Transparency Initiative).
Олеся Архипська, експерт з врядування Міжнародної громадської організації “Європейська медіа платформа”, відзначила, що основна умова реалізації Ініціативи – партнерство, і громадські об’єднання готові разом з Урядом нести спів відповідальність за її виконання.
Про механізм оцінки, яка існує в рамках реалізації міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» розповів Дмитро Котляр, експерт Незалежного механізму оцінювання. Зокрема, він поінформував, що незалежне оцінювання реалізації діючого плану дій буде проводитися у два етапи. Перший – це проміжна оцінка за перший рік реалізації плану дій, яка має бути завершена до 1 січня 2016 року; другий – фінальна оцінка по завершенню виконання плану.
Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, голова Координаційної ради Геннадій Зубко закликав представників органів виконавчої влади та громадськості більш тісно співпрацювати над реалізацією Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Він також запропонував утворити у складі Координаційної ради робочі групи, які матимуть можливість працювати на постійній основі, здійснювати системний моніторинг реалізації Ініціативи, готувати на розгляд Координаційної ради відповідні пропозиції, брати участь у виконані завдань, визначених планом. Перші засідання робочих груп, за дорученням голови Координаційної ради, мають відбутися до 10 липня 2015 року.
Крім того голова Координаційної ради підтримав пропозицію, висловлену громадськими об’єднаннями під час «Громадської сесії стратегування: як змусити перезавантаження відбутися?», яка відбувалась в рамках круглого столу «Партнерство «Відкритий Уряд» в Україні: перезавантаження» щодо створення в межах Координаційної ради з реалізації в Україні міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» малої координаційної ради.
Підсумовуючи, Геннадій Зубко подякував учасникам засідання та зазначив, що відкритість роботи Уряду, залучення громадськості до прийняття рішень сприятиме підвищенню довіри до Уряду та успішності реалізації реформ.
0 Коментарі