Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Відбувся ІІІ етап Чемпіонату України з Ендуро


   В п’ятницю 9 серпня в с. Білі Ослави відбулося урочисте відкриття ІІІ етапу Чемпіонату України з Ендуро. Ендуро як вид спорту є доволі молодий, він є одним із дисциплін мотоспорту, змагання у ньому проходять на різному покритті і по пересіченій місцевості.


   В п’ятницю 9 серпня в с. Білі Ослави відбулося урочисте відкриття ІІІ етапу Чемпіонату України з Ендуро. Ендуро як вид спорту є доволі молодий, він є одним із дисциплін мотоспорту, змагання у ньому проходять на різному покритті і по пересіченій місцевості.
Під час руху потрібно дотримуватися маршруту. Трасу для змагань позначають стрілками, також встановлюють граничний час проходження між двома контрольними точками. За кожне запізнення нараховують штрафні бали. Мотоцикли попередньо оглядають перед початком змагань, після закінчення їх повинні загнати в автопарк.
В цей день на подвір’ї сільської ради зібралося кілька сотень ославчан та гостей. На змагання приїхали понад 80спортсменів, але через  мікротравми та технічнііпроблеми під час тренувань на офіційний старт змогли вийти 62 спортсмени, з них – троє дівчат. Серед учасників, крім представників різних областей України, були 12 спортсменів з Росії. Офіційні урочистості з відкриття змагань розпочав сільський голова Микола Щербюк, який подякував односельцям за ентузіазм в організації та підготовки траси для змагань та  побажав спортсменам вдалого виступу і зазначив, що в учасників мають залишитися приємні спогади про село. Державний прапор України підняли мотогонщики із Севастополя, а сільський парох, отець Василь УПЦ КП поблагословив у добру путь спортсменів.
Після підняття прапора та спільної молитви, до присутніх з вітальними словами звернулися: голова Надвірнянської райдержадміністрації Юрій Касіянчук, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Надвірнянської РДА Василь Масевич. Як зазначив голова РДА Юрій Касіянчук «Ендуро від лат. idurare – витривалий – це дисципліна мотоспорту, в якій відбуваються гонки на відповідній спортивній мотоциклетній техніці,  пересіченою місцевістю на великі відстані. Ендуро – це ралі на мотоциклах, які проходять контрольні пункти змагальної дистанції у точно зазначений час, їх ще називають „багатоденні перегони”, – це гонки по природній місцевості. Основна риса учасника – витривалість в подоланні складностей траси. Траса для гонок ендуро – це замкнуте коло складною місцевістю з використанням доріг загального користування. Тож без травм усім добратися до фінішу! Успіху та удачі!»
 Голова Івано-Франківської обласної федерації мотоциклетного спорту Тарас Яворський розповів, що у Білих Ославах одночасно відбувається ІІІ етап Чемпіонату України із класичного ендуро і «Кубок Карпат». Ми окремо вручатимемо медалі за чемпіонат і перехідний «Кубок Карпат» команді, яка переможе.
Чарівні білоославчанки пригостили кожного спорт­смена запашним короваєм і медом. Це як побажання спортсменам хорошого старту і фінішу, вдало долати круті віражі і непрості підйоми. Біля адмінприміщення сільської ради відбувся символічний старт. Учасники «Кубка Карпат» проїжджали символічним живим коридором із кількох сотень людей. Їхній маршрут проліг до урочища Дримблюжка, де розкинулося ціле наметове містечко із наметами і трейлерами учасників, оргкомітету і суддів, критою сценою для проведення брифінгів і концертів, закритим автопарком для мотоциклетної техніки. Вирувала тут і виїзна торгівля.

Найбільше враження справляє сама траса змагань, основні технічні етапи якої знаходяться на ур. Дремлюжка. Побудовані різноманітні фігури з колод: різної висоти, вздовж і поперек траси, перегорода з автомобільних покришок, траншеї з водою, круті підйоми та спуски тощо.
В п’ятницю відбувся брифінг для учасників змагань, жеребкування та брифінг з суддями.
У культурній програмі закриття змагань для мотогонщиків і гостей свята виступали фольклорно-етнографічний колектив «Біла криниця» із Чорних Ослав (керівник Галина Щерб`юк), троїсті музики із Чорного Потоку (керівник Михайло Шовгенюк), сусіди із Делятина – народний вокальний ансамбль «Черлені пацьорки» і гурт «Барви Карпат».
Завершився останній день змагань святковою концертною програмою.
Змагання тривали три дні та викликали велику цікавість у жителів краю. З навколишніх районів з'їхалося багато бажаючих подивитися на змагання.
І глядачі, і, особливо, спортсмени підкреслили високий рівень організації змагань. Слова вдячності звучали спонсорам – небайдужим до цього виду спорту жителям с. Білі Ослави, а особливо – директору оргкомітету (одночасно і спонсору) – Івану Лейбюку. 
Учасники змагань обійшлися без травм, але, із-за технічних несправностей, до фінішу добралися не всі.
Учасники після закінчення триденних змагань дякували білоославчанам за гостинність, сільській владі і працівникам райдержадміністрації за підготовку до ІІІ етапу Чемпіонату України із класичного ендуро, а дирекції змагань – за чітко скоординовану організацію змагань. Ніхто із учасників змагань не поїхав додому без карпатського сувеніру.
На підсумковому брифінгу учасники дякували ославчанам за щиру і щедру гостинність, сільській владі та райдержадміністрації за проведену кропітку роботу, а дирекції змагань – за чітку організацію.
 
Довідково
Загалом, вид мотоспорту ЕНДУРО культивується ще з радянських часів, коли в Коломиї та Сваляві (Закарпатська обл.) проводилися чемпіонати України і навіть Радянського Союзу. Нині ендуро дуже популярне не лише в Європі, а й в усьому світі, адже має багато різновидів: класичне ендуро, «важке» ендуро, триденне та шестиденне ендуро, а також змагання у закритих залах. В Україні за останні два роки набули популярності змагання з триденного класичного ендуро, в рамках якого проводиться чемпіонат України у чотири етапи.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *